27. dubna 2016 22:42 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nemůžeme být spokojeni vůbec s ničím, řekl Vůjtek po ostudě se Švédy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Vladimír Vůjtek s Josef Jandačem (vlevo) a Jiřím Kalousem (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Vůjtek s Josef Jandačem (vlevo) a Jiřím Kalousem (uprostřed) | foto: ČTK

ZNOJMO Vedli 2:0, pak ale dostali sedm branek za sebou a přípravný zápas proti Švédsku se 10 dní před začátkem mistrovství světa proměnil v bídné představení. A nejhorší prohru v sezoně. „Bojovnost nebyla taková, jakou by si národní tým zasluhoval. Všude jsme byli pozdě,“ říkal po utkání reprezentační kouč Vladimír Vůjtek.

Byl to zápas, po kterém nemůžete být spokojen asi s ničím, že?

Ano, nemůžeme být vůbec... I když prvních 20 minut šlo, pak ale Švédové ukázali, že jsou teď nejlepším mužstvem v Evropě. V přesilovkách nás nepustili k puku, končilo to gólem. Kombinace měli skvělé, jejich beci perfektně stříleli, byli pořád v pohybu. My jsme nestačili.

Co bylo hlavní minus?
Těch bylo víc. Od půlky zápasu jsme nestíhali bruslařsky a ani bojovnost nebyla taková, jakou by si zasluhoval národní tým. Všude jsme byli pozdě. Nebyl tam od nás žádný pád do střely, nějaký průnik, kdybychom se chtěli dostat přes jejich obránce. Odevzdávali jsme kotouče. Ten zápas se prostě nevyvedl. Jakmile se Švédi dostanou na koně, těžko se s nimi hraje.

Jaký je to signál pro české hráče?
Je to varování. Ovšem až po pátečním utkání můžeme dělat nějaké závěry. Vždycky jsme jeden z těch dvou zápasů sehráli v dobrém tempu. Ale blíží se mistrovství světa a my bychom měli sehrát důstojnější partii.

V čem byla hlavní potíž? Upustili jste od své hry?
Hráli jsme pořád stejně, ale udělali jsme zbytečné fauly. Švédové se dostali do hry, vyrovnali a pak se jejich rozjezd těžko zastavoval.

Ze hry odstoupil Jiří Sekáč. Jaký je jeho stav?
Chtěl napálit hráče za brankou, přitom si narazil hlavu. Uvidíme ve čtvrtek, jak na tom je.

Jak hodnotíte hru Davida Pastrňáka?
Hrál dobře, byl oživením. Ale on i Tomáš Plekanec jsou druhý den na ledě, musí si teprve zvyknout na Evropu. David však ukázal, že to pro nás bude posila.

V průběhu dne definitivně padla šance na příjezd Jaromíra Jágra.
Jarda se vzdal reprezentace. To vy nám pořád předhazujete, že mu máme zavolat. Zkoušeli jsme ho ale kontaktovat, Jarda se však omluvil, že se na to necítí.

Teď už je tak tým kompletní.
Jenže už zbývá málo tréninků a práce je pořád dost.

  • 1Diskuse