6. května 2010 16:03 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nominace na MS: Bezejmenný tým Američanů chce překvapit

Zklamání Američanů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamání Američanů. | foto: Reuters

COLORADO SPRINGS Hokejisté Spojených států amerických mají už kompletní třiadvacetičlenný výběr pro květnové mistrovství světa v Německu. Generální manažer Brian Burke k původní dvanáctce nominovaných doplnil nově dalších jedenáct hokejistů, mezi nimiž nechybí obránce Jack Johnson, člen stříbrného týmu z únorových olympijských her ve Vancouveru.

Účast z loňského světového šampionátu si zopakují útočníci Nick Foligno z Ottawy, T.J. Oshie z St. Louis, nechyběl tam ani Johnson. Zkušenosti z dřívějších světových šampionátů má i obránce Matt Greene z Los Angeles.

Naopak nováčky v reprezentaci USA jsou z nově nominovaných brankáři Ben Bishop z farmy St. Louis z celku Peoria Rivermen z nižší AHL, David Leggio z týmu finského mistra TPS Turku, beci Andy Greene z New Jersey, Keith Yandle z Phoenixu a forvardi T.J. Galiardi z Colorada, Tim Kennedy z Buffala i Chris Kreider z Boston College, který pomohl na přelomu roku Američanům k triumfu na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v kanadských městech Regině a Saskatoonu.

Trenérský tým USA doplnil hlavní kouč Colorada Joe Sacco, který je nominován na Jack Adams Award pro nejlepšího lodivoda uplynulého ročníku NHL. Spolu s Toddem Richarsem a Ronem Rolstonem bude asistentem Scotta Gordona. Američany čeká v úterý v Amiens jediný přípravný zápas před šampionátem s Francií.

V pátek 7. května se představí v zahajovacím utkání na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu proti domácímu Německu, kde chtějí vytvořit organizátoři světový rekord na jednom hokejovém utkání s 76.152 diváky. V základní skupině D je následně čekají Dánsko a Finsko, poté mohou jednotlivé týmy zařadit vedle povolené třiadvacítky ještě další dva nové hráče na soupisku.

NOMINACE AMERIČANŮ

Brankáři: Scott Clemmensen (Florida), Ben Bishop (Peoria/AHL), David Leggio (TPS Turku/Fin.),

Obránci: Jack Johnson, Matt Greene (oba Los Angeles), Matt Gilroy (NY Rangers), Mike Lundin (Tampa Bay), Taylor Chorney (Edmonton), Jack Hillen (NY Islanders), Andy Greene (New Jersey),

Útočníci: Eric Nystrom, David Moss (oba Calgary), Kyle Okposo (NY Islanders), Brandon Dubinsky (NY Rangers), Ryan Potulny (Edmonton), Ryan Carter (Anaheim), Christian Hanson (Toronto), Keith Yandle (Phoenix), Nick Foligno (Ottawa), T.J. Galiardi (Colorado), Tim Kennedy (Buffalo), T.J. Oshie (St. Louis), Chris Kreider (Boston College/HEA).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz