Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Nominace na MS: Italové vyrazí za záchranou na šampionátu se třemi krajánky

Sport

  15:53
ŘÍM - Tři krajánky mají v konečné nominaci na mistrovství světa v Německu hokejisté Itálie. Útočník Giulio Scandella strávil uplynulý ročník ve švédském Rögle, s kterým sestoupil do druhé ligy. Dalšími dvěma legionáři jsou gólmani, kteří nenastupovali v elitních ligách. Adam Russo chytal za Port Huron Icehawks v nižší zámořské IHL a Thomas Tragust za Kaufbeuren v druhé nejvyšší německé soutěži.

Luca Ansoldi. foto: Reprofoto

Zbývajících 22 hokejistů vybral trenér Rick Cornacchia z italské nejvyšší soutěže, přičemž největší zastoupení má s šesti hráči Bolzano. Pět jich povolal kanadský kouč z týmu čerstvého italského mistra Asiaga.

Osmnáct hokejistů ze současného kádru se loni podílelo v polské Toruni na návratu Itálie mezi elitu z divize I, kam sestoupila v roce 2008 v Kanadě. Itálie vstoupí do šampionátu v Mannheimu v sobotu proti Kanadě a v dalších zápasech základní skupiny B ji čekají Švýcarsko a Lotyšsko.

NOMINACE ITALŮ

Brankáři: Daniel Bellissimo (Asiago), Adam Russo (Port Huron/IHL), Thomas Tragust (ESV Kaufbeuren/Něm.),

Obránci: Matthew De Marchi, Nick Plastino, Michele Strazzabosco (všichni Asiago), Trevor Johnson, Christian Borgatello (oba Bolzano), Armin Helfer, Armin Hofer (oba Valpusteria), Stefano Marchetti (SG Pontebba),

Útočníci: Jonathan Pittis, Alexander Egger, Stefan Zisser, Roland Ramoser (oba Bolzano), Michael Souza, Giorgio De Bettin (oba Cortina), Nicola Fontanive, Manuel De Toni (oba Alleghe Hockey), Patrick Iannone (Valpellice), Luca Ansoldi (Ritten Sport), Stefano Margoni (Fassa), John Parco (Asiago), Max Oberrauch (Valpusteria), Giulio Scandella (Rögle/Švéd.).

Trenér: Rick Cornacchia. Asistent: Fabio Polloni.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!