Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Novým lídrem extraligy jsou Pardubice.

22:26
PRAHA - Hokejisté Pardubic ve 39. extraligovém kole porazili Plzeň 5:2 a nepropásli tak po čtvrteční prohře Litvínova svou šanci postoupit do čela soutěže, kde byli naposledy po třetím kole sezony 2006/07. V souboji se Západočechy rozhodli o svém vítězství vynikajícím výkonem ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0.

Vítězný skok pardubického Koláře. foto: ČTK

Sparťanský útočník Michal Broš hned v prvním utkání po téměř měsíční pauze způsobené zraněním břicha výrazně přispěl k vítězství svého týmu nad Zlínem 4:2. Nejdříve v osmé minutě v přesilovce otevřel skóre a na začátku druhé třetiny vysunul do úniku Tomáše Netíka, který zvýšil na 3:1 a zaznamenal tak nakonec vítěznou trefu.

Drama se šťastným koncem a výhrou 4:3 ve Znojmě udrželo hokejisty Slavie po předcházející výsledkové krizi na vítězné vlně. Slavia vyhrála už páté utkání za sebou a opět měla hlavní podíl na výsledku druhá útočná řada v centru s Romanem Červenkou, která stála u tří gólů a navíc Jakub Sklenář trefil v závěrečné třetině tyčku.

Rozhodující trefu připravili Jaroslavu Bednářovi po rychlém protiútoku právě Sklenář a Červenka. "Nebylo těžké proměnit tuto šanci, střílel jsem takřka do prázdné branky. Ale důležité je, že jsme vyhráli, neboť

Hokejisté Liberce porazili v souboji dvou celků ze dna extraligové tabulky České Budějovice 3:2 a posunuli se na jedenácté místo v soutěži. Jihočeši, kteří si připsali sedmou porážku za sebou, jsou i nadále předposlední a nyní je dělí již pouze tři body od nejhorší Mladé Boleslavi. Tygrům ke třetí výhře nad Mountfieldem v této sezoně pomohl dvěma góly Zdeněk Blatný.

Hráči Mladé Boleslavi zvítězili nad Karlovými Vary 3:2 v prodloužení, přestože ještě 11 minut před koncem základní hrací doby prohrávali 0:2. Vítěznou branku zaznamenal v čase 60:44 útočník Michal Důras. Nováček se tak díky třetímu vítězství po sobě přiblížil k předposledním Českým Budějovicím na rozdíl pouhých tří bodů.

39. kolo hokejové extraligy:
Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. D. Květoň (Malec, Seman), 45. D. Květoň (D. Moravec) - 32. Kvapil (Burger), 48. Ujčík (M. Barinka), 63. Jurečka. Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8, navíc Gureň - Kvapil oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4087.

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 5:2 (1:1, 4:0, 0:1) Branky a nahrávky: 17. Pivko (Snopek), 22. Zohorna (Starý), 29. Kolář I (Starý), 35. Pivko (Cetkovský), 39. Cetkovský (Tvrdík) - 14. Adamský (Kracík, Matějovský), 46. M. Straka (Kracík, Vlasák). Rozhodčí: Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 9475.

Sparta Praha - RI Okna Zlín 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Broš (Jan Hanzlík, Netík), 17. Ton (D. Výborný), 24. Netík (Broš), 54. Ton (Vykoukal) - 16. Roman Vlach (Nosek, Mokrejš), 49. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 14:13, navíc Broš - Balaštík oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5308.

BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Mocek, 60. Kazionov (Kočí), 61. Důras (Schnabel, R. Vrbata) - 25. Dej (Zucker, Němec), 45. Pech (Prošek, Skladaný). Rozhodčí: Polák - Chytil, Bryška. Vyloučení: 9:13, navíc R. Vrbata 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3949.

Znojemští Orli - Slavia Praha 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 38. J. Svoboda (Mojžíš), 42. Erat (Selingr, Bičánek), 49. Kucharczyk - 32. Tomica (Kraft), 34. Červenka (D. Hruška, Bednář), 36. Červenka (Drtina, Bednář), 57. Bednář (Červenka, Sklenář). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 3287.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Blatný (Šachl, Bartovič), 1. Derner (Kašpařík, Pletka), 53. Blatný (Modrý) - 17. Gulaš (Frolo), 26. Frolo (Kůrka, Huml). Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5149.

Předehráno ve čtvrtek 8. ledna: Geus Okna Kladno - Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. F. Mrázek (V. Novák, Kuchler), 25. F. Mrázek (Hořava), 56. Horna (Frolík). Rozhodčí: R. Svoboda - Charvát, Bádal. Vyloučení: 3:3, navíc Kalla (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1733.