Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O osudu sezony NHL by se mělo rozhodnout do úterý

Sport

  9:41
PRAHA - Nejpozději v úterý 23. října by mělo být jasno, zda se v této sezoně odehraje většina programu zámořské NHL. Součástí návrhu, který hráčské asociaci NHLPA v úterý předali zástupci vedení soutěže a majitelé klubu, je totiž ultimátum, které vyprší právě v úterý. Řekl to útočník Martin Hanzal z Phoenixu, který se v noci z úterý na středu evropského času zúčastnil telefonické konference vedení NHLPA a vybranými hráči.

Český hokejista Martin Hanzal z Phoenixu foto: ČTK

I proto se pětadvacetiletý centr rozhodl, že do té doby nebude hrát za extraligové České Budějovice. Poprvé měl přitom dres Jihočechů obléct už v dnešním zápase European Trophy proti Plzni. "NHL nám dala do úterý ultimátum s tím, že když nepodepíšeme smlouvu, tak se zruší větší část sezony nebo celá," řekl Hanzal, jenž je u Coyotes asistentem kapitána.

NHLPA proto zároveň hráčům, kteří plánovali začít svá angažmá v evropských soutěžích nebo o nich intenzivně jednalo, doporučilo, aby s rozhodnutím do úterý počkali. "Když vám někdo řekne, že do úterý se rozhodne, jestli se bude hrát, tak počkáte. Je to lepší, než aby jel přes celý svět a začínal angažmá," podotkl rodák z Písku, který se již delší dobu připravuje na svou obnovenou extraligovou premiéru v Českých Budějovicích.

Hanzal: Smlouva je pro hráče i tak nevýhodná. Dáme protinávrh

Hráči však se svými zástupci v odborech otázky svých angažmá primárně neřešili, projednávali nový návrh vedení soutěže. "Více se projednávala smlouva, kterou nám nabídli, než to, zda máme začít hrát nebo ne," potvrdil Hanzal. Telefonická konference trvala téměř dvě hodiny. "Ten návrh je zajímavý, ale určitě to není finální verze, na kterou bychom se těšili a hned ji podepsali," řekl bývalý juniorský reprezentant, který se v roce 2008 představil na seniorském mistrovství světa.

Vedení NHL předložilo NHLPA šestiletý návrh kolektivní smlouvy. Podle toho by si obě strany měly výnosy z ligy, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů (62,3 miliardy korun) a jsou hlavním bodem sváru, rozdělit rovným dílem a nezkrácená sezona s 82 zápasy by měla začít 2. listopadu. Součástí návrhu je ale i řada dalších bodů, které se hráčům nelíbí.

"Je to stejné jako v předešlém návrhu. Oni řeknou, že je to fifty fifty (50 na 50), aby za nimi stáli novináři a veřejnost, ale když nám Don Fehr (výkonný ředitel NHLPA) říkal, co tam všechno je, tak jsou tam pro nás jako hráče ohromné ztráty v prvních letech. Budeme dávat protinávrh a uvidíme, s čím přijedeme," uvedl Hanzal. "Jsou tam schované jiné věci, o kterých se v novinách vůbec nepíše," dodal.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat