11. listopadu 2011 10:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

O Utkání hvězd se uchází Jágr a dalších osm Čechů

Claude Giroux (vlevo) a Jaromír Jágr v dresech Philadelphie zvítězili proti proti Carolině vysoko 5:1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Claude Giroux (vlevo) a Jaromír Jágr v dresech Philadelphie zvítězili proti proti Carolině vysoko 5:1 | foto: ČTK

NEW YORK Devět českých hokejistů včetně navrátilce Jaromíra Jágra figuruje na seznamu 127 hráčů, z kterých mohou fanoušci vybírat účastníky Utkání hvězd NHL. V pořadí 59. All-Star Game se uskuteční 29. ledna příštího roku v Ottawě.

Mezi brankáři mohou fanoušci hlasovat pro Tomáše Vokouna z Washingtonu, na postu obránce je jediným českým zástupcem Marek Židlický z Minnesoty. V útoku jsou na výběr vedle Jágra také loňský účastník Utkání hvězd Patrik Eliáš z New Jersey, Tomáš Fleischmann z Floridy, Milan Hejduk z Colorada, úřadující šampion Stanleyova poháru David Krejčí z Bostonu, Milan Michálek z Ottawy a Tomáš Plekanec z Montrealu.

Loni si v tradiční exhibici zahráli Eliáš a Martin Havlát, který letos ve výběru chybí.

Jágr naposled před sedmi lety

Devětatřicetiletý Jágr, jenž se vrátil do NHL po tříletém působení v Omsku, může navázat na předchozích devět startů v Utkání hvězd. Naposledy si v něm zahrál v roce 2004.

Fanoušci mohou hlasovat od pondělí 14. listopadu do 4. ledna na internetu a prostřednictvím aplikací mobilních telefonů. Stejně jako loni rozhodnou o nominaci jednoho brankáře, dvou obránců a tří útočníků. Zbylé hráče pro utkání určí vedení ligy.

Obhájci titulu z Bostonu mají na seznamu šest hráčů, stejně jako Anaheim, Chicago, Philadelphia a Pittsburgh. Ottawa, která hostí exhibici poprvé, má pět adeptů.

ČTK, Lidovky.cz

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.