Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ve Steel Areně zatím panuje spokojenost. Slováci po vlažném začátku dokázali otevřít skóre nejprve Pánikem, pro nějž to byl vůbec první gól v dospělé reprezentaci, a následně přidal druhou branku Sukeľ. Francie se nedostala ke kloudné akci.
21.
Důležité
Druhá třetina začala.
22.

Po Čajkovského střele puk nebezpečně poskakoval po vrchní části Hardyho brankové konstrukce!

• Richard Pánik se marně snaží překonat Floriana Hardyho

Richard Pánik se snaží překonat Floriana Hardyho / Autor: Reuters

24.
Vyloučení
Michal Čajkovský dohraný u mantinelu a bude se znovu vylučovat na francouzské straně. Janilův úder loktem, po němž se 192 cm Čajkovského váhy sesunulo k zemi, nemůže zůstat bez trestu.
26.
Gól
Libor Hudáček nádherným způsobem skóruje! Slovenská formace na ledě strávila téměř minutu a půl, ale vyplatilo se. Hudáček dostal přihrávku před Hardyho a chladnokrevně francouzského brankáře vykličkoval.
27.
Důležité
Francouzi málem snižují! Po Fleuryho průniku puk poskakoval po brankové čáře, za Rybára ale nezapadl.
30.

Damien Fleury inkasoval úder do obličeje, po němž se mu na něm objevila krev, rozhodčí ale trestat nebudou. Francouzům se to celkem pochopitelně nelíbí, jde už o několikátý podobný zákrok.

• Rozhodčí se snaží krotit vášně v zápase Francie - Slovensko

Rozhodčí se snaží krotit vášně v zápase Francie - Slovensko / Autor: ČTK

31.
Francouzi zvyšují aktivitu, rychleji bruslí a důrazněji napadají. Nic jiného jim ani nezbývá, skóre se dobře nevyvíjí.
33.
Gól
Rozhodčí signalizoval, že bude vylučovat některého ze Slováku, a ti úplně přestali hrát. Využívá toho Manavian, který našel mezírku mezi tyčí a Rybárem. Francie snižuje na 1:3! Jde o důsledek zlepšeného výkonu Francie.
35.
Vyloučení
Slovensko bude v oslabení. Erik Černák hrál vysokou holí.
36.
Gól
Početní výhoda využita! Slováci se rozčilují, ale přesilovková střela Texiera bude platit. No, Slovákům jistě začnou nabíhat vzpomínky na poslední dvě utkání, která ztratili i přes dílčí vedení.
37.
Najednou je z toho utkání s příběhem, žádná jednoznačnost. Jak se s tím Slováci popasují?
38.
Po Marinčinově nahození se před Hardym strhla menší bitka, rozhodčí ale vše kontrolují.
38.
Vyloučení
Texier teď podrazil unikajícího Lišku a půjde si na dvě minuty odpočinout. Slovenský útočník ale možná pádu trochu pomohl.
39.
Důležité
Velký závar před Hardym! Pánikovi se ale puk pod brankáře soupeře podstrčit nepodařilo.
Důležité
Francouzi oslabení přestáli bez újmy a druhá třetina skončila.
Druhá třetina přinesla tři branky, z toho dvě do branky Rybára. Slováci musí zabrat, pokud nechtějí opakovat scénář ze zápasů s Německem a Kanadou. Francouzi se prezentovali zlepšeným výkonem a určitě se nechtějí ještě vzdát.
41.
Důležité
Začala třetí třetina.
41.
Gól

Slovensko střílí branku! Erik Černák napřáhl a hned po 16 vteřinách třetí třetiny navyšuje slovenský náskok.

• Matúš Sukel slaví svoji branku do sítě Francie

Matúš Sukel slaví svoji branku do sítě Francie / Autor: ČTK

42.
Vyloučení
Následuje slovenské oslabení. Marko Daňo podle rozhodčích napadl francouzského protihráče.

Nepřehlédněte

Branky: 14 Pánik, 20 Sukeľ, 26 Hudáček, 33 Manavian, 36 Texier, 41. Černák, 43. Čajkovský, 46 Nagy, 58. Rech

Úvodní sestavy:

Francie: Hardy (Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukel', Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE).