Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pavelec: Na zimu jsem už vybavený

Sport

  16:45
WINNIPEG/PRAHA - Dobře si ho pamatujete z květnového šampionátu, se svými famózními zákroky se stal hokejovým miláčkem národa. Ondřej Pavelec (24) roste ve hvězdu. Poprvé za čtyři roky v NHL mění město, jež bude hájit, ale tým kolem něj zůstal takřka stejný. Americká Atlanta Thrashers se v létě přeměnila v kanadský Winnipeg Jets.

Český brankář Winnipegu Ondřej Pavelec foto: Reuters

To stěhování český brankář přivítal a teď je připraven na novou sezonu. "Vyjukaný už nejsem. Spíš se těším na něco nového," řekl LN před úterní týmovou party. Už jen pár dní a Pavelcovi začne vše naostro. Bitvou s Montrealem.

Už víte, koho mají ve Winnipegu za největšího rivala?
Přesně ne, ale je mi jasné, že to budou kanadské kluby. Hlavně ty slavné jako Montreal.

To vás v neděli čeká docela ostrá premiéra, nemyslíte?
Jo, vyšlo to pěkně, že s nimi hrajeme hned první zápas. Hlavně pro naše diváky to bude asi neuvěřitelné, pro mě ale jen normální utkání.

Jaký dojem na vás udělal Winnipeg, nejmenší město v NHL?
Je to něco jiného než Atlanta, žádné velkoměsto, ale přijde mi v pohodě. Ti lidé hokejem žijí, vždyť ho neměli 15 let. K nám jsou přátelští, mají nás tady opravdu rádi.

To je asi velký rozdíl oproti Atlantě, která při zápasech v minulých sezonách trpěla nízkou návštěvností, ne?
Že jim hokej chyběl, je tu poznat na každém rohu. Když jdu nakoupit, všude je hokej, když sedím v restauraci, zase hokej. Už když jsem sem přiletěl, lidé v dresech stáli na letišti. Je vidět, že hokeji rozumí.

Zastavují vás i na ulici?
Věnují nám normální pozornost. Pozdraví vás, chtějí se s vámi bavit o posledním zápase, zeptají se vás, jak se vám tu líbí... A potom vás nechají být. Žádné otravování.

Přijdou vám Kanaďané milejší než Američané?
Já hrál v Kanadě dva roky juniorku, ale je brzy tohle říkat. Asi každý má něco, to je jako u nás v Česku. Ale nemám si na co stěžovat.

Už jste se zabydlel?
Jasně, patnáct minut od města, je to blízko na trénink. Trvalo mi to zhruba tři dny. Od začátku našeho kempu už jsem měl kde být.

V Atlantě jste často rád polehával u televize. Co se dá dělat ve volném čase v chladné Kanadě?
To bude úplně stejně, budu rád, když si doma lehnu. Jo, v Americe jsem sice mohl zajít na basket nebo baseball, ale tam jsem stejně byl jenom párkrát... Teď si konečně plánuju koupit playstation, u toho strávím hodně času. Tady to hraje hodně kluků, ale já to zatím neumím.

Už jste si kromě hokeje o Winnipegu něco zjišťoval?
Jsem vybavený na zimu oblečením. Zimy tu asi budou kruté, počítám s takovými minus dvaceti. Ale je to jen počasí. To bude v pohodě.

Nic jiného vás nepřekvapí?
Já už tu hrál jednou s farmou, věděl jsem zhruba, do čeho jdu. Je tu vše blízko, nejsou ani takové zácpy. Není, co by mě mělo překvapit.

 Jak se vám líbí hala?
Je pěkná. Je pro šestnáct tisíc diváků, kteří jsou bomba, ta atmosféra je skvělá. Už máme vyprodáno.

Aby ne, když na první trénink dorazilo několik tisíc fanoušků...
To byl trochu cirkus, no. Na hokej čekali dlouho a na tom tréninku to bylo v hledišti opravdu poznat.

Nemáte i díky tomu všemu kolem větší chuť do sezony?
Je fakt, že někdy se vám třeba na led nechce, jste unavený, ale když je vyprodaná hala, tak vás to nakopne. Na druhou stranu nesmím moc bláznit. Ale natěšený jsem.

Takže se fyzicky i psychicky cítíte absolutně v pohodě?
Jasně, příprava se povedla podle představ, ale vím, že za mnou čekají další na svou šanci. Chci dokazovat, že umím chytat. A taky přispět k tomu, abychom tu byli šťastní.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!