Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Jeden z nejlepších útočníků extraligy Mueller odchází z brněnské Komety do Vítkovic

Peter Mueller po čtyřech letech v Brně odchází do Vítkovic. foto: ČTK

Vítkovičtí hokejisté získali velkou posilu. Americký útočník Peter Mueller, jeden z nejproduktivnějších hráčů extraligy, přichází z Komety Brno, kde strávil čtyři roky.
  9:00

„Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl. A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým, a nám se jej podařilo získat,“ uvedl sportovní ředitel vítkovického klubu Roman Šimíček.

Bývalý hráč Phoenixu, Colorada a Floridy v NHL si v Kometě držel průměr více než bodu na zápas. Včetně play off za ni odehrál v extralize 193 zápasů a zaznamenal 102 gólů a 120 asistencí. V ročníku 2020/21 vyhrál produktivitu soutěže s 64 body (29+35), v poslední sezoně byl s 55 body čtvrtý a opět jako nejproduktivnější cizinec.

„Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem,“ konstatoval klubový majitel Pavlík.

Autoři: ,