20. června 2011 13:48 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Platové stropy dále rostou, od výluky již o 430 milionů

Alexander Ovečkin, jeden z nejlépe placených hráčů NHL. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Ovečkin, jeden z nejlépe placených hráčů NHL. | foto: Reuters

WASHINGTON/PRAHA Platový strop klubů zámořské NHL by se v příští sezoně měl zvýšit téměř o pět milionů dolarů. Každý hokejový tým v nejslavnější soutěži světa by tak nově mohl využít na platy hráčů až 64 milionů dolarů (téměř 1,1 miliardy korun).

Informují o tom zámořská média, vedení NHL má své rozhodnutí oficiálně potvrdit až v průběhu draftu nováčků, jehož první kolo startuje v noci z pátku na sobotu. Ještě před ním budou v noci ze středy na čtvrtek v Las Vegas předány ceny nejlepším hráčům uplynulého ročníku nejprestižnější hokejové ligy světa.

V uplynulé sezoně byl platový strop stanovený na 59,4 milionu dolarů. Jeho zvýšení dokazuje, že se klubům ekonomicky daří. Limit na platy hráčů byl zaveden po výluce kanadsko-americké soutěže v roce 2005, jeho první výše byla v nové kolektivní smlouvě stanovena na 39 milionů dolarů na klub.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!