Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plekanec: Nejsme na tom tak špatně, zklamání ze hry ale převládá. Není se nač vymlouvat

Sport

  12:45
TORONTO (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) - Neupínal se k jedinému chybějícímu gólu ze zápasu s Týmem Evropy, který by teď hokejovou reprezentaci posunul do semifinále Světového poháru. Kapitán Tomáš Plekanec byl naopak při hodnocení sledovaného turnaje upřímný. „Zklamali jsme. První dva zápasy se nám nepovedly vůbec. Je to škoda, měli jsme tady na víc.“

Tomáš Plekanec v prvním souboji s Kanadou. foto: ČTK/AP

Začněme ale duelem se Spojenými státy. Jak moc bylo pro vás důležité zakončit turnaj vítězstvím?
Moc. Je to důležitá výhra. A já jsem rád, že jsme to zvládli. Že jsme ukázali charakter mužstva, odbojovali to. Ale zase jsme dělali chyby v obraně. Ztráceli puky, lehce je odevzdávali, z čehož měl soupeř šance a tlak. Mráza (brankář Mrázek) to opět výborně pochytal. Naštěstí jsme hráli obětavě a ubránili se.

Nebál jste, že vás srazí gól na 3:4, který jste dostali při vlastní přesilovce?
My měli vždycky poté, co jsme dali gól, další střídání špatné. To je přitom jedno z nejdůležitějších. Vrátili jsem jim puk a oni nás začali tlačit. Při té přesilovce to bylo podobné.

Jak vlastně hodnotíte celý turnaj?
Jako zklamání. Chtěli jsme předvést víc, ale ty dva první zápasy se nám vůbec nepovedly. Je to škoda, měli jsme na víc.

Klíčový duel byl už dopředu ten s Evropou. Nesrazila vás předchozí porážka s Kanadou až příliš?
Asi ano. Asi nás Kanada položila víc, než měla. A my už se z toho nedostali. Přitom jsme před tím zápasem s Evropou o tom mluvili, že nechceme, aby to na nás dolehlo. Jenže dolehlo a bylo to vidět půlku zápasu. Úplně zbytečně. Jenže stává se. To je hokej. Je o hlavě a my se prostě z toho nedokázali dostat.

Jak tedy dopadl český hokej v porovnání se světem?
Je to krátký turnaj, takže moc nechci hodnotit. Spíš jsem zklamaný z výkonu, ze hry, kterou jsme předváděli. Tady se nepovede jedno utkání a je těžké se z toho dostat. Ale jsou tu za námi týmy, u kterých se čekalo, že budou hrát daleko lépe. My přeci jen skončili s jednou výhrou a remízou.

Když se podíváte i na přípravu, tak jste ze šesti zápasů pět odehráli výsledkově vyrovnaně. Není alespoň toto pozitivum?
To ano, v přípravě jsme předvedli dobré výkony. Kanada ale na nás dolehla. A já říkám: nezvládli jsme to a není potřeba hledat omluvy. Jsou tady však nějací mladí hráči, kteří si turnajem prošli, a za dva roky na olympiádě, za čtyři na dalším Světovém poháru z toho budou čerpat.

Už před turnajem jste si pochvaloval fungování reprezentace, ale víc jste chtěl říct až po posledním utkání. Ten teď přišel.
Příprava na zápasy a mítinky, které jsme měli, byly na parádní úrovni. Trenéři to měli připravené. My to jen nebyli schopni přenést do zápasů. Když jsme to v nich přeci jen udělali, tak jsme byli úspěšní. Najednou každý hráč věděl, co dělá ten vedle něj. Když jsme to neplnili, tak v tom byl chaos a dělali jsme strašné minely, které se za normálních okolností nestávají.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat