Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Plzeň v divoké přestřelce udolala Zlín, hattrickem se blýskl Přikryl. Třinec přehrál Litvínov

Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín, 4. prosince 2020 v Plzni. Radost Plzně. foto: ČTK

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili ve 24. kole extraligy Zlín 7:5 a připsali si sedmou výhru z osmi domácích utkání. Západočeši v divoké přestřelce sice vedli v 39. minutě 6:0, hosté však odkázali ještě do druhé přestávky dvakrát skórovat a ve třetí třetině stáhli plzeňské vedení dokonce jen na dva góly. V barvách Indiánů se blýskl premiérovým hattrickem devatenáctiletý Filip Přikryl a tři asistence si připsal Jaroslav Kracík.
  19:22aktualizováno  20:21

V dresu Beranů si odbyl premiéru útočník Lukáš Vopelka, který přišel do Zlína po působení v Košicích na měsíční zkoušku, a uvedl se gólem a asistencí.

Domácí i bez zraněných klíčových útočníků Tomáše Mertla, Pavla Musila a Petra Kodýtka začali aktivněji. Kracík ještě po objetí branky pálil vedle, za chvíli Pour z levého kruhu trefil tyčku a v osmé minutě už se po Robově ideální přihrávce od levého mantinelu trefil zblízka Přikryl.

Vzápětí zlikvidoval Kantnerovu šanci Kašík. Zlínský gólman poté svůj tým podržel také během dvou oslabení a hosté poprvé zahrozili Poletínovou dorážkou. Necelé tři minuty před první pauzou však po Gulašově ideální přihrávce zvýšil střelou do odkryté branky Čerešňák na 2:0.

Na začátku prostřední části připravil Honejsek příležitost Šlahařovi, ale gólman Frodl Indiány podržel a v 23. minutě Kantner z přečíslení přidal třetí gól. Hosté nestíhali bránit dobře kombinujícího soupeře a o tři minuty později Straka dorážkou Budíkovy střely vyhnal Kašíka na střídačku.

V polovině utkání navíc potrestal Suhradovo vyloučení přesnou trefou nad Hufův pravý beton Gulaš a následně Přikryl při akci dvou na jednoho pálil do horní tyče.

Berani mohli odpovědět při Kantnerově trestu, nekrytý Köhler však na brankovišti neuspěl a v 39. minutě se po individuálním průniku prosadil Přikryl. O 35 vteřin později dokázal přesným švihem překonat Frodla Karafiát a krátce před druhou sirénou snížil po Kaňakově zaváhání Vopelka na 2:6.

Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín, 4....

Zlínské probuzení potvrdil v 45. minutě Novotný, který během početní výhody skóroval bombou tečovanou bránícím Kvasničkou. Pouhých 45 vteřin nato však při přečíslení dva na jednoho využil bekhendovým zakončením Malátovu nabídku Přikryl a dovršil hattrick. Divoký průběh pokračoval, když Čerešňákovo vyloučení potrestal dorážkou na 4:7 Poletín.

Hosté poté sice promarnili minutovou přesilovku pět na tři, ale v 55. minutě vrátil Karafiátovu střelu do sítě Herman a snížil na 5:7. Další zdramatizování výsledku už domácí nepřipustili a Berani nesáhli ani ke hře bez brankáře.

Třinec vyhrál i devátý zápas sezony

Třinec měl první dvě šance utkání, které Roman ani Jašek nevyužili. Na druhé straně v 11. minutě udeřilo. Jarůšek vyhodil z vlastního pásma puk, který nezachytil bránící Doudera, a Zdráhal z úniku vymetl levý růžek. Stejný hráč mohl v přesilové hře zvýšit, ale jeho střelu od modré čáry zastavila pravá tyč. Domácí se poté tlačili dopředu a byli odměněni. Kundrátek si sjel na přihrávku Zadiny zpoza branky a vyrovnal.

Druhá třetina patřila Třinci, který svou převahu vyjádřil jen jedním gólem. Jinak se jeho hráči předháněli v zahazování šancí a hlavní roli hrál Růžička, který spálil čtyři včetně sólového úniku. Elitní domácí útočník také při jedné hezké individuální akci trefil tyč, ale byl faulován a Oceláři následnou přesilovou hru využili. Jašek poslal puk na hranici brankoviště, kde jej usměrnil Marcinko špičkou čepele za záda Honzíka.

Růžička se po pár sekundách poslední třetiny dostal po pasu Stránského podruhé v zápase do samostatného nájezdu, s bekhendovým blafákem ale neslavil úspěch. V dalším střídání ale domácí zvýšili. Po vyhraném vhazování pálil přesně od modré čáry Jaroměřský.

Litvínov se s porážkou nechtěl smířit. V dalším průběhu dvakrát zahrozil Hanzl, kontaktní branku ale dal v 56. minutě a zdramatizoval koncovku zápasu. Z přečíslení dvou na jednoho se prosadil Zygmunt po přihrávce Helta. V závěru se hrálo zejména v obranné třetině domácích, kterým zatrnulo zejména při šanci Jarůška. Třinec definitivně uklidnil Marcinko, který lobem z vlastního pásma trefil opuštěnou branku hostů.

Ostatní výsledky 24.kola:

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové
5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 38. D. Šťastný (Klikorka), 41. R. Zohorna (D. Šťastný, Lunter), 42. O. Najman (P. Kousal), 50. P. Kousal (Flynn), 60. Cienciala - 33. Zámorský (Cingel), 46. Hronek (Lev, Zámorský). Rozhodčí: Šír, Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. J. Hruška (Marosz, Schleiss)) - 6. Mandát (Paulovič, J. Mikuš), 10. Blümel (Tybor, J. Zdráhal), 35. Mandát (Nakládal), 47. Paulovič (Ďaloga, Blümel), 58. Mandát (Camara, J. Mikuš). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Hladonik (T. Mikúš, O. Beránek), 53. Koblasa (Šenkeřík), 58. Skuhravý (Plutnar, O. Beránek), 59. D. Kaše (M. Rohan) - 5. P. Jelínek (Lenc), 34. A. Musil, 38. A. Musil. Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Lauko 10 min. - Hrabík 5 min. a do konce utkání, J. Vlach 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Schneider (Klepiš, Gulaši), 7. Mueller (P. Holík), 47. Mueller (Zaťovič), 49. Schneider (Plášek), 52. Schneider (Mueller, P. Holík) - 42. Olesz (Valský). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.