Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Plzeň vydřela postup do předkola play off. Na Zlín a Olomouc zbylo jen play out

21:08aktualizováno  21:21
PRAHA - Hokejisté Plzně vyhráli v závěrečném zápase základní části extraligy na ledě Sparty 3:2 po samostatných nájezdech a zajistili si postup do předkola play off. Sparta měla bez ohledu na výsledek dnešního utkání jisté třetí místo v tabulce a přímý postup do čtvrtfinále, v kterém narazí na Brno. Plzeň bude hrát s Vítkovicemi. Zápas rozhodl Miroslav Indrák, který se postaral také o vyrovnávací gól ve třetí třetině.

Hokejisté Plzně odjíždějí slavit gól v síti Sparty. foto: ČTK

Utkání sledovalo 9854 diváků, Sparta se tak poprvé dostala s průměrnou návštěvou přes hranici 8000 fanoušků. Domácí Lukáš Pech vyhrál se ziskem 52 kanadských bodů produktivitu soutěže, plzeňský Dominik Kubalík je s 29 góly nejlepším střelcem extraligy.

Západočeši potřebovali v O2 areně bodovat, aby nemuseli spoléhat na výsledky Zlína a Olomouce, a začali aktivně. V 5. minutě se dostali do vedení, když se prosadil přesnou střelou pod horní tyčku Procházka, jenž v Plzni hostuje právě ze Sparty.

Brankář Libor Kašík ze Zlína zasahuje v zápase s Karlovými Vary.
Gólová radost hokejistů Olomouce v posledním kole základní části extraligy.

Pražané ale brzy převzali režii zápasu. Byli výrazně aktivnější a brankář Machovský si připisoval jeden zákrok za druhým. V první třetině jich měl 18, kapituloval jen jednou. V 11. minutě nestihl zareagovat na Kudrnovu teč Piskáčkovy střely.

I ve druhé dvacetiminutovce byla Sparta aktivnější a zatímco Pöpperle se v brance nudil, Machovský byl v permanenci. Posunout Pražany do vedení mohl Uher, gólman Plzně byl ale proti. Skóre se měnilo až při Pulpánově vyloučení. Po sérii šancí se prosadil Buchtele.

VÝSLEDKY 52. KOLA HOKEJOVÉ EXTRALIGY

Chomutov - Hradec Králové 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), Liberec - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), Olomouc - Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0), Pardubice - Litvínov 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0), Sparta Praha - Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0), Třinec - Vítkovice 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0), Zlín - Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0).

Hosté se do útočného pásma na delší dobu dostali při Formanově trestu, vyrovnat se jim však nepodařilo. Nejslibněji vypadaly příležitosti v závěru druhé třetiny. Kratěnu vychytal Pöpperle, Svobodova střela skončila na brankové konstrukci.

Ideální šanci vyrovnat měla Plzeň v 79 vteřin dlouhé přesilové hře pět na tři, podařilo se jí to ale až v další početní výhodě. Třetí trest sparťanů v úvodu třetí části potrestal Indrák. Další gól již nepadl a hosté se mohli hned po skončení základní hrací doby radovat z postupu do předkola play off.

Vítěze duelu nakonec určily až samostatné nájezdy. V prodloužení nejprve nevyužil brejk Řepík, hosté poté promarnili přesilovku a v posledních vteřinách Machovského nepřekonal ani osamocený Pech. Druhý bod získali hosté díky Indrákovi, který byl jediným úspěšným exekutorem. Plzeň porazila Spartu poprvé v sezoně.

14.Pardubice5296532128:18044

Poznámka: Tučně zvýrazněné kluby s přímým postupem do čtvrtfinále, kurzívou celky, které si zahrají play out. V něm se utkají Chomutov s Mladou Boleslaví a Vítkovice s Plzní na tři vítězné zápasy. O pořadí na 9. a 10. místě rozhodla vzájemná bilance Plzně a Mladé Boleslavi (2:3, 1:0, 4:2, 1:2).

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...