7. května 2010 6:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pod hříbek a vedle pole. Tam míří Češi v čele s Jágrem

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto: ČTK

OD ZPRAVODAJE LN V NĚMECKU Ráno odlet do Frankfurtu a­ pak busem směr Mannheim. Hokejisté se dnes přesouvají na mistrovství světa. A­ Německo už na ně čeká. Pár desítek metrů dál leží kukuřičné pole, příjemný klid narušuje dvouproudá silnice. A Holiday Inn na první pohled nevypadá jako luxusní čtyřhvězdičkový hotel.

Je to takový bílý nízký kvádr táhnoucí se daleko podél cesty. "Ale uvnitř je na hráče připraveno pohodlí," ujišťoval už Jan Černý, mluvčí hokejové reprezentace. Právě zde se národní tým usídlí. Zatímco včera ještě hrál v Praze generálku proti Bělorusku, dnes už dorazí do Mannheimu, dějiště světového šampionátu.

Pokoj českých hokejistů.

Jejich tábořiště se nachází v univerzitním městečku Heidelberg, asi 15 kilometrů od Sap Areny. Tedy městečku... Ono má okolo 140 tisíc obyvatel. Rozděluje ho řeka Neckar a je schováno pod vrcholky lesnatých kopců. Hotel Čechů čítá 169 pokojů, i­ přes jeho dlouhý tvar byste to však neřekli.

"Ale na vaši výpravu se už těšíme," usmívala se manažerka Annathea Glossnerová. "Každý tu má od nás nachystán dáreček," ukázala na jednu z postelí. Pokoje jsou skutečně útulné, ruch projíždějících aut vlastně není vůbec slyšet.

Hotel českých hokejistů.

I Messier si zatrénoval
Kromě české výpravy se tam včera ubytovala i ta švýcarská. Na ledě hokejové haly se pro změnu proháněli Francouzi s Italy, po nich nastoupila Kanada. Je jedním z největších favoritů turnaje a její tým tvoří hlavně talentovaní mladíci. Při tréninku ovšem budil pozornost někdo jiný...

Světová legenda a manažer týmu Mark Messier si občas zastřílel na branku. Ve výstroji a bez přilby, s tím jeho typickým úsměvem. Vždyť na legrácky je ještě čas, stejně jako na poslední přípravy před startem mistrovství. V SAP Areně organizátoři finišovali do pozdního večera.

SAP Aréna v Mannheimu.

Ta hala leží u dálnice na kraji Mannheimu. "Vlastně to k ní budou mít dál i ti, kteří se ubytovali v­centru města," uvažoval Černý. Je krásná, má střechu hříbkovitého tvaru a v provozu je teprve pár let. V hledišti se do ní vejde třináct a půl tisíce diváků. Kromě hřiště pro zápasy má i dvě tréninková...

Právě tady a v Kolíně nad Rýnem se odteď bude psát historie 74. šampionátu. Včetně Gelsenkirchenu, samozřejmě – zápas Německo–USA tam na fotbalovém stadionu dnes všechno odstartuje.

Najdete na Lidovky.cz