21. dubna 2015 10:27 Lidovky.cz > Sport > Hokej

MS se blíží, kauza Růžička pokračuje. Policie předvolává svědky

Vladimír Růžička na slávistické střídačce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička na slávistické střídačce. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA Aféru kolem reprezentačního trenéra hokejistů Vladimíra Růžičky šetří hospodářská kriminálka. Právě tento policejní útvar nyní předvolává první svědky. Informaci přinesla jako první MF DNES.

Svědci mají objasnit nejasnosti okolo půl milionu korun, které měl tehdejší slávistický trenér převzít od podnikatele Miroslava Palaščáka za protekci jeho syna v hokejovém prostředí.

„Mohu potvrdit, že i v tomto případě probíhá standardní policejní postup a jsou zvány osoby, které mohou pomoci k objasnění případu,“ řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podle MF DNES obeslala policie předvolání někdejším manažerům klubu. Kriminalisté nechtějí podrobnosti dále komentovat. Kontaktování od policie zatím nepotvrdil ani Palaščák, ani současný majitel Slavie Vladimír Pitter.

K případu se už nevyjadřuje ani Růžička. Po nepřesvědčivém rozhovoru pro Blesk, kde jeho výpovědi nekorespondovali s blízkým přítelem Jiřím Moučkou, který měl peníze fyzicky převzít, Růžička na radu svého advokáta mlčí.

Růžičkovi v současné době vrcholí přípravy na domácí mistrovství světa, které v Praze a Ostravě 1. května. Aktuálně se reprezentační výběr připravuje ve Znojmě.

mjkMartin Křížek

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ TÝMU V AUTOMOTIVE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 38 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz