Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Porážka mrzí, ale gól byl pěkný

Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

KLOTEN Seděl hned za střídačkami, na sobě český dres a pod sedačkou uložené berle, o které se po operaci kolene musí stále opírat. České hokejisty přijel do Švýcarska na zápasy s Finskem a Kanadou podpořit i jeden slavný fanoušek. Fotbalový záložník Vladimír Šmicer. „On to ve Slavii skoro nikdo neví, jsem tady tak trochu načerno,“ usmíval se Šmicer.


 Před třemi týdny podstoupil v Belgii operaci poškozené chrupavky v pravém koleni. Slavii už v této sezoně na hřišti nepomůže, ale hokejový šampionát si ujít nenechal. „Hokej mě strašně baví, odjakživa fandím klukům v NHL, i na hokejovou Slavii chodím,“ vyznával se v Klotenu.
 

Mezi hokejisty má ostatně i spoustu kamarádů. „Znám Honzu Marka, protože bydlí jako já v Dolních Chabrech. Znám se také s Jardou Jágrem nebo Jardou Hlinkou,“ vyjmenovával. „Líbí se mi všichni, nejenom Jágr. Baví mě se koukat také na Aleše Hemského, který umí s pukem neskutečné věci.“
 

Do Švýcarska přijel Šmicer jen na dva dny. Ve středu viděl porážku s Finskem a o den později musel v hledišti překousnout debakl s Kanadou. Jako by jeho pověst štístka na hokeji nefungovala. „Mně nevadí, když s Kanadou prohrajeme ve skupině, hlavně doufám, že půjdeme dál ve čtvrtfinále,“ neztrácel dobrou náladu.
 

„Kluci tady podle mě mají dobré mužstvo. Jako sportovec vím, že sem přijeli pro zlato. Jestli to vyjde, je druhá věc, ale určitě nepřemýšlí jen o čtvrtfinále,“ dodal.
 

Ostatně svým optimismem je pětatřicetiletý fotbalista vyhlášený. „Jsem spokojený. Mrzí mě, že jsme prohráli, ale ten náš gól se mi líbil víc než pět kanadských dohromady. Klukům fandím, pro mě jsou stejně nejlepší,“ culil se.
 

Jen jedna věc ho v Klotenu překvapila. Mizerná úroveň haly, ve které nastupují i čeští hokejisté. „Od šampionátu ve Švýcarsku jsem čekal něco jiného. Na dřevěné tribuně jsem byl naposledy na Slavii na fotbale, na hokeji už dlouho ne,“ divil se Šmicer.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?