9. listopadu 2018 11:47 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Premiéra kontroverzních dresů. Gratuloval i Gretzky, potlesk přehlušil pískot

Z gólu se radují čeští hráči Jan Kolář (vlevo) a Jiří Sekáč. Puk v brance... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z gólu se radují čeští hráči Jan Kolář (vlevo) a Jiří Sekáč. Puk v brance... | foto: ČTK

PRAHA Česká hokejová reprezentace včera započala novou éru své existence. Do duelu Karjala Cupu proti Švédsku vyjeli Češi pod novým trenérem Milošem Říhou, s novým logem a kompletně přepracovanými dresy. Slavilo se také 110 let českého hokeje, které pokazila jen porážka 2:3.

Celý večer v holešovické Tipsport areně působil slavnostně. Před kulisou téměř deset tisíc diváků předcházel zápasu bohatý doprovodný program, který připomněl velké momenty české hokejové historie a fanoušci se bavili.

Zleva brankář českého týmu Jakub Kovář a útočník Tomáš Vincour po prohraném...
Zleva český útočník David Tomášek a forvard Emil Larsson ze Švédska.

Hodně zdaru do dalších let pak popřály na kostce nad ledem legendy světového hokeje včetně bývalého gólmana a nyní prezidenta ruského hokeje Vladimira Treťjaka, bývalého slovenského útočníka Miroslava Šatana, Fina Jarriho Kurriho nebo Švéda Niklase Lindströma. Rozhodně největší aplaus však sklidil možná nejlepší hráč historie Wayne Gretzky, při jehož přání bylo sotva slyšet vlastního slova.

Slavnostní buly vhodil spolu s Jaromírem Jágrem i předseda světové hokejové federace IIHF Švýcar René Fasel. Ještě před tím bylo skrze show v areně představeno nové logo reprezentace včetně dresů. Pár diváků v tu chvíli začalo pískat, přehlušil je však hlasitý potlesk, který dal jasně najevo, co si přítomní o novém designu myslí.

Dresy i logo sklidily velkou kritiku veřejnosti i některých reprezentantů po svém představení na konci června, kdy je mimo jiné odsoudili na sociálních sítích hokejisté David Pastrňák, Petr Mrázek nebo Ondřej Pavelec. Po včerejšku byly ohlasy trochu jiné.

Reakce Davida Pastrňáka.

Reakce Davida Pastrňáka.

„Představení dresů bylo tak rychlé, že jsem ani neměl čas to vnímat. Důležitý je ale výkon, snažili jsme se bojovat celých 60 minut. Dresy ať už posoudí fanoušci, jestli mají radši tyhle, nebo ty staré,“ řekl třeba obránce Petr Zámorský.

Nakonec je ale jasné, že spíše než na dresech bude záležet na výkonech hokjistů. Pokud budou vítězit, na design dresů se brzy zapomene.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz