Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přijdou Češi o dorostenecký skvost? Hlinkův memoriál se má stěhovat do Edmontonu

Sport

  6:00
PRAHA - Hrály tu všechny hvězdy současné NHL v čele se Sidneym Crosbym či Alexanderem Ovečkinem. Memoriál Ivana Hlinky, největší turnaj hokejistů do 18 let po mistrovství světa a velký česko-slovenský pořadatelský skvost, který se hraje každý srpen v Břeclavi a Bratislavě, se má podle zámořských informací stěhovat do Edmontonu.

Memoriálu Ivana Hlinky hrozí, že bude turnaj už letos přestěhován do Edmontonu. foto: iihf.com

Nejlepší extraligový kouč Filip Pešán: Za lepšími penězi nechci utíkat

Hlinkův memoriál, který tradičně startuje hokejovou sezonu, je každoročně velkým terčem skautů z celého světa. Poprvé se na něm totiž představují hráči, kteří jsou vždy na konci sezony draftováni do NHL.

„Věřím, že Oilers Entertaiment Group (OEG) udělá vše proto, any se Memoriál Ivana Hlinky přesunul do Edmontonu. Byl by veliký úspěch mít neoficiální šampionát hráčů do 18 let zpět v Kanadě,“ prohlásil v The Pipeline Show viceprezident OEG Bob Nicholson, dlouholetý šéf kanadského hokejového svazu.

Česká osmnáctka si připsala další cenný skalp.
Čeští hokejisté do 18 let v utkání proti Kanadě

OEG usiluje dokonce o to, aby se turnaj hrál v Rexall Place, kde hraje domácí zápasy Edmonton Oilers.

Turnaj, který je pořádán každoročně od roku 1991, se konal poprvé v Japonsku, později se přesunul do Kanady a od roku 1997 se hraje nepřetržitě na území Česka a Slovenska.

Po Hlinkově tragické smrti v roce 2004 byl turnaj pojmenován na uctění jeho památky.