Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Smejkal, Blümel a Jeník byli mezi střelci, Dostál uspěl v duelu s Vejmelkou

Calle Stalin (vpravo) z Floridy stráží Jiřího Smejkala z Ottawy. Ve střehu je brankář Spencer Knight. foto: AP

Nedělní přípravné zápasy hokejové NHL nabídly souboj českých gólmanů. V duelu Arizony s Anaheimem se poměřili Karel Vejmelka s Lukášem Dostálem, po výsledku 4:5 se radoval druhý jmenovaný. Jednou jej překonal i útočník Coyotes Jan Jeník. V dalších duelech skóroval také Matěj Blümel z Dallasu a dokonce u dvou gólů byl Jiří Smejkal (1+1) z Ottawy.
  7:39aktualizováno  7:51

Vydařenou přípravu v dresu Ottawy prožívá posila z Evropy Jiří Smejkal. Naposledy proti Floridě vypracoval dva body za gól a nahrávku, čímž přispěl k výhře kanadského celku 4:2.

V 15. minutě z rychlého protiútoku srovnával na 1:1 a krátce po startu druhého dějství se přihrávkou podílel na trefě Roby Jarventieho. Panthers se vrátili do hry gólem Antona Lundella, utkání ovšem rozhodl využitou přesilovkou z 57. minuty ottawský Parker Kelly.

Mezi střelce souboje Arizony s Anaheimem se zapsal i český útočník Coyotes Jan Jeník. Běžela 19. minuta, kdy zaskočil svého krajana Lukáše Dostála střelou z ostrého úhlu od levého mantinelu. Coyotes vedli 3:1 a po dvou dějstvích drželi těsný náskok 4:3.

Dané skóre vydrželo až do poslední minuty řádné hrací doby, na kterou bude chtít Karel Vejmelka rychle zapomenout. Po střelách Troye Terryho a Roberta Hagga totiž Ducks otočili skóre na 4:5. Vejmelka v zápase kryl 17 z 22 střel, vítězný Dostál 24 z 28 pokusů soupeře.

Podobně jako Anaheim předvedl stíhací jízdu v závěru řádné hrací doby také Dallas proti Coloradu. Podepsal se pod to také český forvard Matěj Blümel, jenž v 58. minutě uplatnil důraz na brankovišti a snížil na 2:3. V čase 59:32 pak poslal zápas do prodloužení Nils Lundkvist. V něm již ale slavili domácí, prosadil se Oskar Olausson. V sestavě Avalanche tak mohl slavit český útočník Ivan Ivan.

Výsledky přípravných zápasů NHL

Příprava NHL
2. 10. 2023 1:00
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Sestavy:
Reimer (od 30. Lyon) – Määttä Johansson, Tuomisto, Gostisbehere, Petry, Edvinsson – Hirose, Rasmussen, Danielson, Fischer, Compher, Berggren, Perron, Lombardi, Söderblom, Sprong, Veleno, Kasper.
Sestavy:
Stauber (od 33. Commesso) – Crevier, Del Mastro, Kaiser, Roos, Vlasic, Zajcev – Anderson, Athanasiou, Bedard, Dach, Dickinson, Entwistle, Hayes, Katchouk, Ludwinski, Raddysh, Reichel, Rolston.

Rozhodčí: Syvret, Furlatt – Flemington, Brisebois.

1. 10. 2023 22:00
Ottawa Senators Ottawa Senators : Florida Panthers Florida Panthers 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Sestavy:
Forsberg (Mandolese) – Brännström, Guenette, Larsson, Bernard-Docker – Kleven, Matinpalo – Smejkal, Järventie, Batherson – Highmore, Chartier, Kelly – Reinhardt, Bailey, MacEwen – Imama, Kastelič, Sokolov
Sestavy:
Knight (Waeber) – Balinskis, Mahura, Benning, Nause, Kinnunen, Sjalin – Mayhew, Lundell, Cousins, Dalpe, Surdif, Samoskevič, Lockwood, Asplund, McAllister, Bezeau, Lomberg, Wise

Rozhodčí: McIsaac, Dwyer – Deschamps, MacPherson

2. 10. 2023 0:00
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Anaheim Ducks Anaheim Ducks 4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
Sestavy:
Vejmelka (Prosvetov) – Stecher, Brown, Durzi, Dumba, Soderstrom, Kesselring – O'Brien, Boyd, Sanford – Kerfoot, McBain, Carcone – Jeník, Kirkland, Doan – Zucker, Cooley, Guenther
Sestavy:
Dostál (Stalock) – Vaakanainen, Luneau, Hagg, Harrington, White, Helleson – Vatrano, Carlsson, Strome – Silfverberg, McTavish, Terry – Regenda, Groulx, Kassian – McGinn, Gawdin, Wiebe

Rozhodčí: Rehman, Sandlak – Johnson, Toomey

Colorado Avalanche Colorado Avalanche : Dallas Stars Dallas Stars 4:3P (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)