Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Nečas překonal Dostála, výhru ale nakonec slavil český gólman

Lukáš Dostál (vlevo) a Bo Groulx oslavují výhru Anaheimu. foto: Yannick Peterhans-USA TODAY SportsReuters

Ve dvou nedělních zápasech hokejové NHL se z Čechů prosadil útočník Martin Nečas. Ve třetí třetině využitou přesilovkou vracel Carolinu do kontaktu na ledě Anaheimu. Domácí se však mohli opřít o kvalitní výkon brankáře Lukáše Dostála, jenž pochytal 32 z 35 střel soupeře a pomohl tak Ducks ke konečné výhře 6:3. V dalším duelu Ottawa porazila 5:2 Tampu Bay.
  7:10aktualizováno  7:33

Oba celky nastupovaly ke svému druhému víkendovému zápasu. Anaheim se vrátil domů po prohře 1:4 s Vegas a Carolina se přesunula z Los Angeles, které porazila divokým skóre 6:5 po nájezdech. V sezonní premiéře před domácím publikem vyšla Ducks skvěle hned zahajovací třetina, kterou ozdobili góly Sam Carrick, Pavel Mintjukov a hvězda zápasu Frank Vatrano.

Posledně jmenovaný se prosadil i ve druhé a třetí třetině a výhru 6:3 tak podpořil hattrickem. Carolina měla ve svém kádru pro změnu dvougólového střelce Teuva Teräväinena. Favorit zabral hlavně ve třetím dějství, kdy se dvěma využitými přesilovkami dostal na nejtěsnější rozdíl skóre 4:3. Svým prvním gólem sezony se pod to přičinil i Martin Nečas (19:39, 1+0, -2, 2 střely), jehož u vzdálenější tyče Lukáše Dostála našel pasem Michael Bunting.

Nakonec se ale radoval Dostál, jenž byl zvolen druhou hvězdou díky 32 zásahům proti 35 střelám Hurricanes, a společně s ním i obránce Radko Gudas (16:27, +1). Ten celkově posbíral 14 trestných minut, hlavně po šarvátce ze závěru druhého dějství.

Skvělý víkend mají za sebou hokejisté Ottawy. Výsledkem 5:2 totiž nejprve přehráli Philadelphii a následně i Tampu. Ta držela s kanadským celkem krok jen v úvodu duelu, když trefu Tarasenka vymazal Cirelli a na následný gól kapitána Brady Tkachuka odpovídal Tanner Jeannot.

Těsně před druhým odchodem do kabin ale Senators poslal zpět do vedení Mathieu Joseph a ve finální hrací části výsledek ještě pojistili podruhé skórující Tkachuk a do prázdné klece mířící Tim Stützle. Výhru tak slavil i český útočník Dominik Kubalík (12:33, +/-: 0, 1 střela).

Výsledky

NHL
16. 10. 2023 2:30
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Sestavy:
Dostál (Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Mintjukov – Terry (A), Zegras, Henrique (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Groulx, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
Sestavy:
Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, DeAngelo, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Bunting – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Drury, Lemieux.

Rozhodčí: Nicholson, Schrader – Barton, Apperson

Počet diváků: 17 278

NHL
16. 10. 2023 1:10
Ottawa Senators Ottawa Senators : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)