Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Medveděv: Lev Poprad měl finanční problémy

Sport

  15:24
PRAHA - Šéf Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medveděv přivítal čtvrteční rozhodnutí českého svazu, který odsouhlasil působení HC Lev Praha na české půdě. Účastníkem KHL se klub nově registrovaný v ČSLH, který v minulé sezoně hrál v soutěži jako HC Lev Poprad na Slovensku, podle něj oficiálně stane na konci dubna. Stejně jako Slovan Bratislava, kterému byl podle Medveděva nemělo k účasti v KHL také nic chybět.

HC Lev Poprad (Netík). foto: ČTK

"Tým se stěhuje z Popradu a bude hrát v moderní O2 areně," řekl Medveděv pro deník Sovětskij sport, který tuto událost zařadil mezi dvě dobré zprávy pro KHL. Tou druhou byla oficiální přihláška Slovanu Bratislava. "Všechny připravené dokumenty mají vysokou kvalitu. Teď podle oficiálních procedur vyšle liga inspekci na kontrolu infrastruktury. V domácí aréně Slovanu se ale konalo poslední mistrovství světa, takže není pochyb, že bude svou kvalitou pro KHL vyhovovat."

Soutěž se oproti letošním 23 účastníkům rozroste. Lev se sice jen přestěhuje z Popradu do Prahy, ale nováčkem bude Slovan a vrací se také Lokomotiv Jaroslavl, který po tragické letecké nehodě a ztrátě celého týmu na prahu této sezony KHL nehrál. Soutěž chce dál expandovat, ale letos pravděpodobně nově zamíří jen do Prahy a do Bratislavy. "Dvě hokejová města - Praha a Bratislava - jsou ve finální fázi své cesty do KHL," uvedl Medveděv.

VÍCE ZDE:

Poprad, který by chtěl do soutěže dostat po odchodu Lva extraligový klub HK Poprad, zřejmě moc velké šance nemá. "Sezona 2011/12 pro ně byla úspěšná nejen sportovně, ale i z ekonomické stránky. Město zažilo turistický boom díky ruským a dalším evropským návštěvníkům. Ale aby mohli hrát KHL, potřebujeme od jejich představitelů záruky. Není tajemstvím, že klub měl finanční problémy, než se majitelem stala velká společnost ČKD Group. Ta se ale se Lvem přesunula do Prahy," řekl Medveděv.

Přijetí klubů z Prahy a Bratislavy by mělo pozměnit rozdělení konferencí KHL. "Hledáme optimální složení divizí a konferencí," uvedl Medveděv. Je možné, že už se kluby nebudou utkávat každý s každým doma i venku, ale po vzoru NHL spolu některé celky budou hrát jen jednou. A to buď doma, nebo venku," uvedl Medveděv. Mluvilo se o tom, že problémy má tým bitkařů Viťaz Čechov, ale podle šéfa soutěže se vyřešily a měl by v lize pokračovat.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Rozšíření soutěže o Milán a Medveščak Záhřeb, o kterém se také spekuluje, se podle Medveděva pro nadcházející sezonu asi neuskuteční. "Hlavní otázkou u nich je financování. Předpoklad je, že by tyto týmy mohly do KHL v sezoně 2013/14," prohlásil Medveděv. Dalším adeptem je ukrajinský Donbass Doněck, který hraje otevřenou ruskou vyšší ligu. "Uvidíme, jak budou úspěšní. Čekáme na rozhodnutí o výstavbě nové haly v Doněcku," dodal šéf KHL.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....