27. července 2011 14:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Reprezentace bez Jágra. '68' nejspíše skončí

Česko - Rusko (Jágr slaví bronz). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Rusko (Jágr slaví bronz). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Šance, že se hokejový útočník Jaromír Jágr ještě někdy objeví v reprezentačním dresu, je minimální. Devětatřicetiletá hvězda se v létě rozhodla vrátit do NHL, kde bude oblékat dres Philadelphie. Samotný Jágr nepředpokládá, že ještě dres národního týmu někdy oblékne. Oficiálně však konec reprezentační kariéry neoznámil.

"Doufám, že se nám bude s Philadeplhií dařit, dostaneme se daleko v play off, a to by znamenalo, že na mistrovství světa jet nemůžu. Na to, že se dařit nebude, nechci myslet. Chci myslet pozitivně. Takže to znamená konec v reprezentaci," řekl Jágr novinářům po tréninku v Kladně, kde se zapojil do přípravy s extraligovým týmem.

OČIMA ODBORNÍKA

""Já bych tomu nepřikládal velkou vážnost, pro mě je to hlavně zpráva pro jeho nového zaměstnavatele z Philadelphie, že je plně oddán práci v klubu a na nic jiného nemyslí. To se mi jeví jako chytré a dobré poselství za moře, určitě bych v tom neviděl, že Jágr končí v národním týmu. Navíc když toto prohlášení přišlo na ledě po prvním tréninku po návratu ze zámoří a deset měsíců před nadcházejícím světovým šampionátem... Navíc Jágr před třemi lety sám tvrdil, že pokud bude hrát v zámoří, tak účast na MS by hodně zvažoval, jen se vrátil k tomuto prohlášení a je vidět, že drží slovo."

Marian Jelínek, trenér a bývalý kondiční trenér Jágra

"Jedině, kdybych se za rok vrátil. To si ale myslím, že už na to mít nebudu," dodal. Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa, který nechyběl na posledních třech světových šampionátech, navíc v minulosti několikrát uvedl, že nechce v sezoně střídat užší zámořská a širší evropská kluziště. A to stále platí.

"Je to daleko náročnější, což jsem několikrát zjistil i v letech, kdy jsem byl jeden z nejlepších hokejistů. Kdykoliv jsem se vrátil z malého hřiště a šel hrát na mistrovství světa, tak to nebylo ono. Je to obrovský rozdíl," podotkl Jágr.

Na konec kariéry ale útočník, který v únoru oslaví 40. narozeniny, nemyslí. Už několikrát zopakoval, že by se rád vrátil do mateřského Kladna, jehož se stal v létě i majitelem. "Já se cítím pořád stejně. Je to trochu jiné než před lety, ale člověk si to nepřipouští. Musím myslet pozitivně. Kdybych o tom přemýšlel, nebylo by to o moc lepší," pousmál se Jágr.

Desetinásobný vítěz Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hráče sezony si prý už ani nepamatuje, jak hrál, když mu bylo pětadvacet. "V té době byly jiné tréninky i celková úroveň hokeje. Svět jde hrozně rychle dopředu," podotkl Jágr, který už oznámil konec reprezentační kariéry jak po nepovedeném Světovém poháru v roce 1996, tak následně po zlatém Naganu o dva roky později.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
KONZULTANT SAP SD

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč