Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Reprezentaci budou na MS chybět Eliáš a Židlický

Sport

  17:48
PRAHA - Hokejová reprezentace se podle všeho bude muset na mistrovství světa obejít bez pomoci útočníka Patrika Eliáše a obránce Marka Židlického z New Jersey. Devils sice zřejmě nepostoupí do play off, oběma hráčům ale po sezoně končí smlouvy a trenér národního týmu Alois Hadamczik naznačil, že s nimi nemůže počítat.

Český hokejista New Jersey Devils Patrik Eliáš foto: ČTK

Prakticky všichni další čeští hráči, jejichž týmy do bojů o Stanleyův pohár nepostoupí, ale mají podle jeho slov zájem na šampionátu ve Stockholmu a Helsinkách startovat. "Zatím máme takové zprávy, že chtějí jet všichni, kteří nebudou v play off. Až se mi jména trošku pletou v hlavě," řekl Hadamczik s lehkou nadsázkou na dnešním srazu národního týmu v Praze.

Odlišná situace je pouze u Eliáše a Židlického. "Ani jeden z nich neví, jak to teď bude. Počítám s tím, že budeme mít ještě jedno jednání," naznačil Hadamczik, že se jejich pomoci ještě definitivně nechce vzdát.

Aktuální zamítavé stanovisko hráčů ale chápe. "Eliáš hraje v New Jersey léta a teď s ním nikdo o další smlouvě nemluví. Židlický přestěhoval rodinu z Minnesoty, dal kluka do školy v New Yorku, má tam pronajatý dům a teď neví, co bude. Oba jsou v těžké situaci. Kdyby měli podepsané smlouvy, tak by žádný problém nebyl," dodal Hadamczik.

Již dříve uvedl, že na startu na MS je domluvený s Filipem Kubou a Tomášem Fleischmannem z Floridy. Další konkrétní jména ale minulý týden po svém návratu z inspekční cesty po NHL prozradit nechtěl. V zámoří je momentálně generální manažer týmu Slavomír Lener, jenž jedná s hráči působícími v Západní konferenci kanadsko-americké soutěže. Hadamczik byl na východě.

Z reálné hry o postup jsou momentálně například Jiří Tlustý z Caroliny, Jakub Voráček z Philadelphie, Jiří Hudler a Roman Červenka z Calgary nebo Ladislav Šmíd a Aleš Hemský z Edmontonu. Mimo postupové pozice je i početná skupina ve Phoenixu, za který hrají Radim Vrbata, Martin Hanzal, Zbyněk Michálek a Rostislav Klesla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!