1. května 2014 10:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejovou reprezentaci posílí Sobotka a Polák, s MS počítají i tři Lvi

Útočník Vladimír Sobotka slaví jeden z gólů zápasu St. Louis a San Jose. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Vladimír Sobotka slaví jeden z gólů zápasu St. Louis a San Jose. | foto: ČTK

STOCKHOLM K hokejové reprezentaci se před mistrovstvím světa v Minsku připojí obránce Roman Polák a útočník Vladimír Sobotka ze St. Louis. Trenér Vladimír Růžička má zájem i o Jakuba Voráčka z Philadelphie a Tomáše Hertla ze San Jose, jejichž týmy v noci vypadly z bojů o Stanleyův pohár. Český výběr naopak na šampionátu neposílí zraněný obránce Jan Hejda z Colorada.

Trio ze Lva + Kovář

Jiří Novotný slaví gól do sítě Slovinska.

Jiří Novotný už se na MS představil i v roli kapitána

Trenér Vladimír Růžička je podle informací redakce už také domluvený s trojicí hráčů pražského Lva. Němec, Ševc a Novotný budou v neděli a pondělí trénovat v Letňanech, v úterý se pak sejdou se zbytkem národního týmu. Podobně by na tom měl být i produktivní Jan Kovář, který ve středu večer slavil v Rusku zisk Gagarinova poháru. Růžička stál také o mladého útočníka pražského týmu Jiřího Sekáče, který však rozhodující duel vynechal kvůli zranění. (mib)

Růžička má v mužstvu, které dnes utkáním proti domácímu Švédsku ve Stockholmu vstoupí do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, dva hráče z NHL - útočníky Jaromíra Jágra z New Jersey a Jiřího Hudlera z Calgary. Účast na MS mu potvrdil i obránce Jakub Kindl z Detroitu.

Také u Poláka a Sobotky už má potvrzený start. "Jsme domluvení, že by měli být v úterý. Řeší se jen u Vládi Sobotky, že nemá kontrakt a chce to pojistit. Řeší to (manažer týmu) Martin Loukota s jeho agentem," řekl novinářům Růžička.

Hejdu nepustí dvě zlomeniny

Hejda odehrál první kolo play off se zraněním. "S Honzou jsem mluvil, ráno mi volal. Jel by, ale nemůže, protože má zaprvé dráty v prstu a hrál s tím. Budou mu to dávat dohromady. Navíc mi už dříve říkal, že má něco s ramenem a asi příští týden podstoupí nějaký operační zákrok," prohlásil Růžička.

"Hrál jsem se zlomeným palcem na jedné ruce a se zlomeným prostředníčkem na druhé. Nikdo to nevěděl, což je v play off normální," citoval Hejdu web iSport.cz.

Český hokejista Jan Hejda (vpravo) a Nor Anders Bastiansen

Hejdu (vlevo) nepustí zdraví...

Čeští hokejisté Roman Polák ze St. Louis Blues (vlevo) a Tomáš Hertl ze San Jose

...to Polák (vlevo) dorazí, u Hertla (vpravo) se ještě neví.

U Hertla kouč moc nepočítá, že by jeho start mohl vyjít. "Mám trošku obavu, že ho San Jose neuvolní. Ale uvidíme," podotkl Růžička. Hertlova spoluhráče Martina Havláta, který hrál v play off jediný zápas, nominovat nebude.

Voráček Růžičkovi už nedávno potvrdil chuť hrát, ale hned po skončení středečního programu zatím mluvil kouč jen s Hejdou. "Doufám, že Jakub Voráček přijede. Ale taky mi říkal, že nemůže ohnout prsty a hraje s tím," dodal Růžička.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?