Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Rittich v AHL zavřel branku, za Ontario vychytal druhé čisté konto v řadě

Brankář David Rittich v dresu Ontaria v AHL. foto: Profimedia.cz

Český hokejový brankář David Rittich z Ontaria vychytal podruhé za sebou a celkově potřetí v sezoně v nižší AHL čisté konto. Jednatřicetiletý odchovanec Jihlavy pomohl v pátečním utkání 32 úspěšnými zákroky farmářskému týmu Los Angeles k vítězství na ledě celku San Jose Barracuda 3:0. Za výkon byl Rittich vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Celkově to byla jeho desátá nula v 54. utkání základní části AHL.
  11:05

Rittich drží neprůstřelnost 128 minut a 54 sekund. V úterý přispěl 24 zásahy k výhře na ledě Coachella Valley 6:0. Naposledy inkasoval ze hry v pátek 17. listopadu v čase 56:06 při domácí porážce s Calgary Wranglers 4:5 po samostatných nájezdech. Reign neinkasovali dokonce 188 minut a 54 sekund, protože před Rittichem udržel nulu v neděli proti Calgary Wranglers při vítězství 4:0 také Erik Portillo.

Rittich, který vychytal čisté konto také ve středu 25. října při vítězství na ledě Coachella Valley 1:0, podepsal s Los Angeles 1. července jako nechráněný volný hráč roční jednocestný kontrakt na 875 tisíc dolarů, takže má plný příjem i v případě působení na farmě. Do Ontaria se přesunul těsně před startem sezony. Za Reign odchytal 11 zápasů s průměrem 2,38 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků 91,6 procenta.

V přípravě nastoupil za Kings ve třech zápasech, za 103 minut inkasoval dvě branky, měl průměr 1,17 obdrženého gólu a úspěšnost zákroků 96 procent. Do kádru se ale z pozice třetího gólmana přes Cama Talbota a Pheonixe Copleyho nedostal.

V minulé sezoně Rittich nastoupil v NHL za Winnipeg v 21 duelech, měl průměr 2,67 inkasovaného gólu a úspěšnost 90,1 procenta. Celkově v NHL odchytal 172 utkání s průměrem 2,87, úspěšností 90,4 a čtyřikrát udržel čisté konto. V play off ve dvou zápasech odehrál 32 minut a z 22 střel inkasoval osm gólů. V AHL předtím působil naposledy v sezoně 2017/18 na farmě Calgary ve Stocktonu.