Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Robert Lang řádil v zápase s Calgary

9:38
NEW YORK - Útočník Robert Lang zazářil v úterním utkání NHL a stal se hlavním strůjcem vítězství hokejistů Montrealu 4:1 nad Calgary. Český kanonýr vstřelil dva góly, na další přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Lang se svými spoluhráči proti Calgary zářil, takto se radoval s gólu čtyřikrát. foto: ČTK

Kouč Canadiens Guy Carbonneau v posledních čtyřech zápasech zařadil Langa do formace s Alexejem Kovaljovem a spolupráce dvou bývalých spoluhráčů z Pittsburghu funguje. Lang si díky ní připsal už čtyři góly a dvě asistence.

"Nevím, jestli ožívají staré časy, ale výsledky se každopádně dostavují," poznamenal Lang. Odchovanec z Litvínova ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, když se jeho střela odrazila do branky od brusle obránce Giordana, v 36. minutě pak Lang svou desátou trefou v sezoně zvýšil na 3:1. Na obě branky mu přihrál Kovaljov a oslavil tak svůj jubilejní 1100. zápas v základní části NHL.

Poprvé po sedmnácti zápasech ale neskóroval. "Jsem jednoduše šťastný, že mi slouží zdraví, proto jsem mohl sehrát tolik utkání," řekl Kovaljov.

V druhém zápase po sobě se dokázal střelecky prosadit Milan Hejduk a svým celkově dvanáctým gólem v sezoně přispěl k drtivé výhře Colorada nad Los Angeles 6:1. Hejduk ve čtvrté minutě, pouhých 25 sekund po úvodní trefě Marka Svatoše, zvýšil vedení Avalanche na 2:0, připsal si tak vítěznou branku.

Avalanche dvěma rychlými góly určili ráz zápasu, do přestávky přidali ještě třetí branku a po 31 minutách svítil na ukazateli skóre stav 6:0. Dvěma góly na sebe upozornil Cody McLeod, který má v mužstvu roli bitkaře. "Do elitního střelce mám opravdu daleko. Měl jsem jenom kliku, že se ke mně dvakrát šťastně odrazil puk," řekl McLeod, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Gól si v úterý připsal také další český útočník Radek Bonk, pouze jím však zmírnil porážku Nashvillu 1:3 s Vancouverem. Rozhodující gól za stavu 1:1 vstřelil v první minutě třetí třetiny v přesilové hře obránce Alexander Edler.

Kouč Predators Barry Trotz se však po zápase zlobil nikoliv na své svěřence, ale na hráče soupeře, kteří předvedli několik tvrdých, někdy až nebezpečných zákroků na hlavu. "Doufám, že se tím vedení ligy bude zabývat," poznamenal Trotz. "Je nepsaným pravidlem, že se neútočí na hlavu a na kolena. A oni několikrát překročili povolenou hranici," rozčiloval se trenér Nashvillu.

Nejvíce vzruchu vzbudil Alex Burrows svým zákrokem loktem na J. P. Dumonta, za který však nebyl vyloučen. "Nechápu, že jsou na ledě dva rozhodčí a ani jeden to neviděl. Potom ještě Burrows úplně zbytečně narazil zezadu Sheua Webera," soptil útočník Nashvillu Jason Arnott.

DNEŠNÍ ZÁPASY:
Philadelphia - NY Islanders 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Asham, 29. Powe, 37. J. Carter, 52. Gagne - 10. Hilbert, 11. Weight, 43. Comeau. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.037.

Nashville - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Bonk (Erat) - 9. Demitra, 41. Edler, 60.Burrows. Střely na branku: 21:28. Diváci: 12.441.

Montreal - Calgary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 36. Lang, 25. D'Agostini, 52. Markov (Lang) - 27. Boyd. Střely na branku: 31:33. Diváci: 21.273.

Colorado - Los Angeles 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)
Branky: 12. a 25. McLeod, 4. Svatoš, 4. Hejduk, 23. Smyth, 32. Stewart - 33. Moller. Střely na branku: 26:30. Diváci: 14.122.