23. září 2012 14:32 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rozhodčí? Jako český tým to v KHL máme těžké, přiznal Vrána

Sudí dohlíží na hráče Lva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sudí dohlíží na hráče Lva. | foto: ČTK

PRAHA Pražský Lev do KHL vstoupil neohroženě. Po osmi odehraných zápasech se hřeje na čele Bobrovovy divize a druhém místě celé soutěže. Úspěšný český klub však může být trnem v oku rozhodčích.

Lev hned z kraje ročníku upletl šňůru pěti vítězných zápasů. Tu jim ale v sobotu překazila kazašská Astana, když v Holešovicích zvítězila 4:2. Ačkoliv měli hosté víc vyloučení, některé tresty pro hráče pražského klubu byly přísné. Dvě početní výhody navíc Barys využil. "Dvě byla hodně přísná, tudíž jsme inkasovali dva laciné góly," řekl trenér Josef Jandač. "Soupeř byl ale urputnější," uznal poté.

Vyloučení

Lev vyfasoval celkem 86 trestných minut, z čehož jich 44 bylo při venkovních zápasech. Jeho soupeři si vykoledovali o šestnáct minut méně.

Hráči Lva se k výkonu ruských arbitrů moc nechtěli vyjadřovat, elitní centr Petr Vrána se však přece jenom rozpovídal. "Každý, kdo se na to díval, si obrázek může udělat sám. Byly ale zápasy, kdy pískali dobře, proto si nemůžeme stěžovat. Nebude to ale pro nás jednoduché, protože jsme český tým," prohlásil střelec úvodního gólů domácích.

Kapitán Jiří Novotný ale připomněl neproměněné přesilovky, kterých jeho tým měl víc. "Sehráli jsme je skvěle, často jsem stříleli, ale prostě to do branky nespadlo," litoval.

To kazašský soupeř početní výhody využil dvě. "Při první jejich útočníci výborně sehráli nacvičený signál a obránce úplně vynechali. Podruhé se prosadili důrazem před bránou," vyzdvihl svůj bývalý tým Novotný.

Richter: Poprad zařízli všude

Rozdílného metrů rozhodčích v KHL si všiml také Pavel Richter, bývalý reprezentant. "Co vím od kluků, kteří hráli ještě v Popradu, tak kam přijeli, tam je zařezávali rozhodčí úplně neskutečně. Rusové jsou Rusové. A u pražského týmu i Slovanu Bratislava to může být stejné," řekl serveru Lidovky.cz Richter.

Lev je v dosavadních průběhu soutěže s 86 trestnými minutami jedenáctým nejvylučovanějším týmem. Jeho soupeři jich vyfasovali 72. Zatím je pražský klub v ligovém průměru. Vše se však ukáže až v důležitých zápasech, kterých mají Jandačovi svěřenci před sebou hodně, pokud je jejich metou čtvrtfinále.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!