Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rákos: Těší mě, že jsem Vítkovicím zavřel pusu

Sport

  23:21
PARDUBICE - Pardubický útočník Daniel Rákos ve čtvrtfinálové sérii s Vítkovicemi strážil a vyváděl z míry hvězdy soupeře Viktora Ujčíka a Jiřího Burgra a nakonec se stal hlavním hrdinou rozhodující sedmé bitvy. Využil Burgrovy chyby a ránou v 55. vteřině prodloužení posunul Pardubice do semifinále.

Pardubice foto: ČTK

Rákos měl čas a prostor zamířit a trefil přesně pravý horní roh branky Romana Málka. "Vítkovice udělaly chybu a já stál ve správný čas na správném místě, abych ji mohl využít. Jirka Burger měl puk a nevím, proč ho takhle odhodil, když měl čas. Dal mi to přímo na hokejku," vracel se čtyřiadvacetiletý Rákos k klíčovému okamžiku.

V základní části vstřelil jedinou branku a kvůli zlomené klíční kosti odehrál jen 27 utkání. Svou první trefu v play off v této sezoně si nemohl přát v lepší chvíli. "Jsem za to strašně rád. Myslím, že jsem měl dobrý začátek ročníku, pak přišlo to zranění a začal jsem se trošku trápit. Ale teď v play off jsem se cítil výborně," doplnil Rákos.

Když získal puk, nic nevymýšlel. "Já většinou vždycky strašně moc přemýšlel a nic z toho nebylo. Tak jsem zkusil nepřemýšlet. A takhle to dopadlo," usmíval se. Po jeho strážení hvězd plály v sérii emoce a Rákos byl rád, že je na vítězné straně. "Určitě mě těší, že jsem jim trochu zavřel pusu. Ale nechtěl bych to nějak přeceňovat. Nechal bych to v klidu. On (Ujčík) se nějak vyjadřoval do novin, my se soustředili na naší hru a přineslo to ovoce."

Při podávání rukou po utkání si s Ujčíkem, jehož v první třetině nevybíravě fauloval, popovídal. "Já jsem se mu omlouval za můj faul kolenem, protože to nebyl žádný úmysl. Vyšlo to zase zrovna na něj, tak aby to nevypadalo, že to bylo nějak schválně. Chtěl jsem mu trefit tělo, on se uhnul. A v té rychlosti už se to nedá zastavit, to už nejde. Říkal, že to bere a věděl, že to nebylo úmyslné," doplnil Rákos.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Dvěma góly včetně vyrovnávacího 31 sekund před koncem třetí třetiny na 4:4 a jednou asistencí se na úspěchu Pardubic podílel slovenský útočník Martin Bartek. "Jirka Cetkovský byl před prázdnou brankou. Viděl jsem, že je puk v brankovišti a věděl jsem, že to musím dorazit za čáru," popsal Bartek gól, který zachránil Pardubice před koncem sezony.

V sérii si připsal deset bodů za pět branek a pět asistencí a do play off naskočil do hry poprvé od prosincového zranění tricepsové šlachy. Byl šťastný, že sezona neskončila hned brzy po jeho návratu na led. "Bylo těžké celý zápas dotahovat. Je to teď neskutečná úleva," dodal Bartek.

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...