Rusko přehrálo Finsko pod širým nebem 2:0

20:51
HELSINKY - Hokejisté Ruska vstoupili vítězně do Švédských her, když v zápase hraném na Olympijském stadionu v Helsinkách pod širým nebem porazili domácí Finsko 2:0. Sborná tak zdolala úřadující světové šampiony již potřetí v sezoně a navázala tak na své úspěchy na předešlých turnajích seriálu Euro Hockey Tour.

Finsko - Rusko pod širým nebem. foto: ČTK

Zápas, který sledovalo 25.036 diváků, se hrál za teploty -12 stupňů Celsia.

Finsko - Rusko 0:2

Branky a nahrávky: 20. Čistov (Kuzněcov, Žerděv), 47. Kuzněcov (I. Nikulin). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (oba ČR) - Kiilunen, Korteniemi (oba Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 25.036.

O výhru Ruska se postarala druhá formace hostů ve složení Žerděv, Kuzněcov, Čistov. Nejprve 43 sekund před koncem první třetiny otevřel skóre Čistov, druhou branku poté přidal v přesilové hře v třetí třetině Kuzněcov.

Finsko tak podruhé za sebou nedalo sborné gól, prosincový souboj v Moskvě totiž prohrálo 0:3. Čisté konto si tentokrát připsal brankář Birjukov, jenž zlikvidoval všech 21 střel soupeře a nekapituloval ani při téměř dvouminutové power play Finů v závěru utkání.