Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trapný úprk Rusů. Kovalčuk odvelel tým ještě před hymnou, Ovečkin byl proti

Sport

  0:42
PRAHA - Ruští hokejisté emočně nezvládli vyvrcholení mistrovství světa. Po potupné porážce 1:6 ve finále odjeli naštvaně z ledu ještě dřív, než vítězní Kanaďané převzali pohár a zazněla hymna.

Ilja Kovalčuk z Ruska (vpravo) přebírá pohár za druhé místo od prezidenta IIHF Reného Fasela. foto: ČTK

Už pro stříbrné medaile se jim nechtělo. Prezident IIHF René Fasel musel na zlomené hvězdy podbízivě mávat, aby k němu vůbec přijely. Pak Rusové poslušně podali soupeřům ruku a odjeli zpátky za modrou čáru.

Pohled na věšení zlata na kanadské krky byl ale tak frustrující, že kapitán Ilja Kovalčuk záhy zavelel k odchodu. U dvířek v rohu ruské třetiny každému spoluhráči plácnutím poděkoval a čekal, než led vyklidí všichni.

Jenže u modré čáry zůstal stát hlouček zhruba osmi hokejistů včetně dvou největších hvězd sborné Alexandra Ovečkina a Jevgenije Malkina. Kovalčuk jim poroučel k úprku, Ovečkin zase na dálku gestikoval, že ceremoniál ještě není u konce. Že by se slušelo počkat alespoň do chvíle, než kanadský kapitán Sidney Crosby slavnostně převezme pohár.

Ilja Kovalčuk z Ruska (vpravo) přebírá pohár za druhé místo od prezidenta IIHF...
Alexandr Ovečkin těžko skousává porážku ve finále mistrovství světa v Praze.

Trapná scéna trvala zhruba minutu. Mezitím v blízkosti Ovečkina vyšlehl slavnostní ohňostroj a vytryskla salva konfetů na počest předávání.

Kovalčuk si pro zpupné rebelanty osobně dojel a odvedl je v ledu ve chvíli, kdy po ledě začal kroužit juchající Crosby s pohárem. Nikdo z Rusů už tak nebyl přítomen ani kanadské hymně, kterou organizátoři nechali vítězům vkusně zahrát od živého orchestru přímo na ledové ploše.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat