Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trapný úprk Rusů. Kovalčuk odvelel tým ještě před hymnou, Ovečkin byl proti

Sport

  0:42
PRAHA - Ruští hokejisté emočně nezvládli vyvrcholení mistrovství světa. Po potupné porážce 1:6 ve finále odjeli naštvaně z ledu ještě dřív, než vítězní Kanaďané převzali pohár a zazněla hymna.

Ilja Kovalčuk z Ruska (vpravo) přebírá pohár za druhé místo od prezidenta IIHF Reného Fasela. foto: ČTK

Už pro stříbrné medaile se jim nechtělo. Prezident IIHF René Fasel musel na zlomené hvězdy podbízivě mávat, aby k němu vůbec přijely. Pak Rusové poslušně podali soupeřům ruku a odjeli zpátky za modrou čáru.

Další demolice. Kanada zničila i Rusko a vyhrála hokejový šampionát

Pohled na věšení zlata na kanadské krky byl ale tak frustrující, že kapitán Ilja Kovalčuk záhy zavelel k odchodu. U dvířek v rohu ruské třetiny každému spoluhráči plácnutím poděkoval a čekal, než led vyklidí všichni.

Jenže u modré čáry zůstal stát hlouček zhruba osmi hokejistů včetně dvou největších hvězd sborné Alexandra Ovečkina a Jevgenije Malkina. Kovalčuk jim poroučel k úprku, Ovečkin zase na dálku gestikoval, že ceremoniál ještě není u konce. Že by se slušelo počkat alespoň do chvíle, než kanadský kapitán Sidney Crosby slavnostně převezme pohár.

Ilja Kovalčuk z Ruska (vpravo) přebírá pohár za druhé místo od prezidenta IIHF...
Alexandr Ovečkin těžko skousává porážku ve finále mistrovství světa v Praze.

Trapná scéna trvala zhruba minutu. Mezitím v blízkosti Ovečkina vyšlehl slavnostní ohňostroj a vytryskla salva konfetů na počest předávání.

Kovalčuk si pro zpupné rebelanty osobně dojel a odvedl je v ledu ve chvíli, kdy po ledě začal kroužit juchající Crosby s pohárem. Nikdo z Rusů už tak nebyl přítomen ani kanadské hymně, kterou organizátoři nechali vítězům vkusně zahrát od živého orchestru přímo na ledové ploše.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!