Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Růžička o Omsku: Ne, díky

Sport

  13:06
PRAHA - Vedení Avangardu Omsk by prý chtělo podle deníku Sport-Express angažovat na příští sezonu trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku. Současný kouč, generální manažer i spolumajitel mistrovské Slavie ale klub Kontinentální ligy s českou hvězdou Jaromírem Jágrem podle svých slov trénovat nebude.

Trenér Slavie Vladimír Růžička. foto: ČTK

Růžička totiž chce pokračovat ve své práci v pražském klubu a velkou výzvu před sebou má v nadcházejícím ročníku i v reprezentaci v podobě olympijských her ve Vancouveru. Podle ruského deníku hledá Avangard českého trenéra a dalším kandidátem by prý mohl být Slavomír Lener, který vede lídra švédské Elitserien Linköping.

"Je pravda, že mi z Ruska volali z nějakých novin. Odpověděl jsem, že zůstanu," řekl Růžička serveru hokej.cz. "Příští sezonu nás čeká olympiáda ve Vancouveru, která mě hodně láká. Také ve Slavii mám spoustu povinností, takže z odchodu do Omsku zatím nic nebude," doplnil pětačtyřicetiletý kouč.

V sezoně 2002/03 vedl Omsk Ivan Hlinka spolu s asistentem Radimem Rulíkem. Poté co byl odvolán na začátku sezony Sergej Gersonskij, byl podle Sport-Expressu v hledáčku Avangardu i kouč Spartaku Moskva Miloš Říha. Když byl angažován Kanaďan Wayne Fleming, oslovil klub na post asistenta Miloslava Hořavu z Ústí nad Labem i asistenta Sparty Mariana Jelínka. V souvislosti s Omskem bylo skloňováno také jméno současného trenéra české reprezentační dvacítky Marka Sýkory, který v Rusku už vedl Magnitogorsk.

Autor: