21. prosince 2009 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžička v KHL. Přijde Slavia o šéfa?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Nejspíš už je o všem jasno. A nejspíš to nebude přívětivá zpráva pro klub hokejové Slavie. Totiž spekulace o odchodu jejího trenéra a manažera v jedné osobě zřejmě mají konečný výsledek. Zní takto: Vladimír Růžička s největší pravděpodobností neodolal lákavému vábení KHL.

V Moskvě, kde na akci Channel One Cup vedl českou reprezentaci, se během víkendu sešel se zástupci Petrohradu. Ten o něj už delší dobu projevuje ze všech konkurentů největší zájem.

"Ale my se nevzdáváme, předložíme protinávrh nabídky," řekl LN Ladislav Blažek, sportovní manažer Slavie. "I když nám je jasné, že se s ruskou stranou v tomhle moc soupeřit nedá."

Právě...

Protože i když Pražané dosavadní Růžičkův kontrakt vylepší hned několikanásobně, stejně se nepřiblíží tomu z Petrohradu, v němž by se prý mělo už upravit jen posledních několik detailů.

Jeden z nich se týká i jeho syna Vladimíra, 22letého útočníka Slavie. Petrohrad si ho totiž po vzoru NHL před pár měsíci draftoval.

Že je to náhoda? Kdepak.

Mohl by vést syna i Čajánka
Spíše to byl od Rusů jen promyšlený tah. Svého potomka si teď kouč plánuje vzít po sezoně s sebou.

Ano, až po sezoně – Růžička má v olympijském ročníku povinnosti s reprezentací, kde mu na jaře končí dvouletá smlouva. Navíc se už před měsícem nechal jasně slyšet: "V rozjeté práci neopustím ani nároďák, ani klub."

Dnes se má po návratu z Moskvy sejít s vedením Slavie a informovat o svém rozhodnutí. "Kolem dvacátého ledna máme na Slavii představenstvo. Po něm oznámíme, co a jak bude dál," citoval ho ještě v Rusku deník Sport.

"Jenže my máme nejbližší sezení 22. prosince a tam chceme celou situaci vyřešit," sdělil Blažek. "Případnou náhradu bychom začali shánět s předstihem."

Je také dosti reálné, že se Růžička v Petrohradu sejde s reprezentačním útočníkem Petrem Čajánkem, třebaže jedné z opor za pár měsíců kontrakt v klubu také končí.

"Vše bude záležet na tom, jak letos v lize dopadneme," řekl Čajánek. "Pokud totiž neuděláme žádný úspěch, nastanou tam velké změny a mně nabídka nemusí přijít."

"A jestli Láďův příchod k nám vítám? Nevím, jak moc je teď jasný," dodal. "Mít v klubu českého trenéra má vždycky dvě stránky. Bylo by to dobré. Ale zároveň jste vystaveni ještě většímu tlaku."

  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz