15. října 2008 13:07 Lidovky.cz > Sport > Hokej

S Čerepanovem se rozloučily desítky tisíc lidí

Alexej Čerepanov (vlevo) ve víkendovém zápasu s CSKA Moskva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexej Čerepanov (vlevo) ve víkendovém zápasu s CSKA Moskva. | foto: ČTK

OMSK Davy lidí se dnes v Omsku přišly naposledy rozloučit s hokejistou Alexejem Čerepanovem. Devatenáctiletý hráč v pondělí náhle zemřel na zástavu srdce během zápasu omského Avangardu v Čechově. Dnes byl v západosibiřském městě pochován.

Smuteční ceremonie se odehrála v hokejové aréně, kde Čerepanov hrával, a následně byl pohřben na omském Severním hřbitově. "Rozloučit se přišlo na 60.000 lidí, to ruský hokej nepamatuje. Byl to proud lidí, několikakilometrová fronta," popsal mluvčí klubu Arkadij Alexejev.

"Smrt nejnadějnějšího mladého hráče ruského hokeje námi otřásla do hloubi duše. Náš žal je bezbřehý," prohlásil guvernér Omské oblasti Leonid Poležajev, který také vede správní radu hokejového klubu.

Rodiče, pocházející z Altajského kraje, se rozhodli pochovat syna tam, kde měl tolik příznivců. Fanoušci dnes také navrhli přejmenovat místní arénu na Čerepanovův stadion, jakož i pojmenovat po hokejistovi ulici, na níž stadion stojí.

Tisíce fanoušků vzdávaly poctu zesnulému hokejistovi již během úterka, kdy u stadionu slzící lidé zapalovali svíčky a kladli květiny. "K desetitisícové hale přišlo více fanoušků než na domácí zápasy Avangardu," napsala agentura ITAR-TASS.

Devatenáctiletý Čerepanov byl považován za velký talent ruského hokeje, dokonce už začínal být srovnáván s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem. Za Omsk odehrál celkem 129 ligových zápasů, vstřelil 49 gólů a na 34 přihrál.

Poslední gól dal právě v osudném zápase 13. října v Čechově. V 57. minutě na lavičce náhle zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce. Podle prvních zjištění státního zastupitelství, jež tragédii vyšetřuje, trpěl Čerepanov srdeční chorobou.

Smrt mladého hráče budí v Rusku mnoho otazníků, zejména pokud jde o včasnost poskytnutí první pomoci a zdravotní péči o sportovce vůbec. Případ vyšetřuje prokuratura, vedení Kontinentální hokejové ligy i hokejové odbory.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!