Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Schyluje se k bitvám o prvenství, čtvrtfinále i předkolo play off

Sport

  8:00
PRAHA - Jedni bojují o Prezidentovu trofej, jiní o přímý postup do čtvrtfinále. A ti další o předkolo play off. Po reprezentační pauze se znovu rozjíždí hokejová extraliga. A můžete si být jisti, že s pořádně dramatickou zápletkou

Liberec - Plzeň (radost hokejistů Plzně) foto: ČTK

Tři kola do konce. Tři různé bojové fronty. A tři kandidáti na černého Petra. "Teď už to budou zápasy na hranici sebeobětování," předvídá David Pospíšil, hokejový analytik. Základní část spěje do svého vrcholu. A skutečně jde o dost...

... o Prezidentovu trofej
Tahle matematika není příliš složitá. Už proto, že ve hře jsou už jen dva vedoucí týmy tabulky. Třinci s jeho současným náskokem stačí uhájit pouze stejný počet bodů, který nasbírá Liberec, protože v případě rovnosti mají Slezané lepší vzájemnou bilanci.

Svůj mečbol hrál už včera proti pražské Slavii. "Třinec si prvenství zaslouží, má krásný herní projev," tvrdí internacionál Jiří Holeček. O vítězi má jasno i Pospíšil: "Tyhle týmy jsou vyrovnané, ale pořadí se už měnit nebude. To by Liberec musel získat aspoň osm bodů."

GRAFIKA (po kliknutí se zvětší)
Extraliga grafika.

... o postup do čtvrtfinále
Původně se zdálo být vše jasně narýsované, jenže pak Slavia zahájila stíhací jízdu. A rozdíl na 5. až 7. místě je najednou minimální. Přesto slávistický kouč Vladimír Růžička tvrdí: "Cesta do první šestky vede jedině přes devět bodů."

"V prvním utkání by musela dotáhnout soupeře, ve druhém to udržet a ve třetím potvrdit," tuší Pospíšil. "Jsou něco jako Kometa bojující o play off. Nahání to pozdě." V boji o šestici mají Pražané České Budějovice a Pardubice.

"Jedni hrají za poslední měsíc až překvapivě dobře. Druzí jsou zase bojovní," dodává Holeček. "Růžička ale umí dobře motivovat. Navíc Slavia má konečně dobrého gólmana," neodepisuje Pražany.

Třinec - Brno (Jiří Trvaj)

... o předkolo play off
Je to dlouho sledovaný boj... Ještě před třemi týdny na tom byla nejlépe brněnská Kometa. Zato dnes je téměř na odpis. Před pauzou se potácela v hluboké krizi, prohrávala jeden duel za druhým. Také věrným fanouškům došla trpělivost a hokejista Petr Hubáček povídal: "Už si nemůžeme dovolit nic prohrát."

"Jenže nejhorší je, že ani to jim už nemusí stačit," říká Pospíšil. Holeček dokonce tvrdí: "Postup Brna by byl malý hokejový zázrak." Kometa už na postupovou desítku ztrácí čtyři body, avšak postoupit může na úkor Varů.

"Zrovna jí by mohla reprezentační pauza přijít vhod. Nemá co ztratit, může být uvolněnější. Na druhou stranu když se ze série porážek nedostala za takovou dobu, těžko to zvládne teď," myslí si Pospíšil.

Pro Brno je klíčový zápas už ten dnešní – a zrovna na ledě Plzně. Tým, který postihl odečet bodů, touží svou spanilou jízdu definitivně proměnit v postup... Stejně jako poslední týdny ožilý Litvínov.