Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf svazu Král: Naše kroky jsme v případě potřeby připraveni obhájit

Sport

  16:44
Praha - Vedení Českého svazu ledního hokeje je přesvědčeno, že ve sporu se zástupci Havířova, Přerova a Vsetína, jejichž týmy byly vyřazeny z nejvyšší soutěže juniorů, postupovalo v souladu se zákony, stanovami a svazovými normami. Prezident svazu Tomáš Král si je jistý, že vše případně dokáže i před soudy.

Šéf hokejového svazu Tomáš Král na tiskové konferenci. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Naše kroky jsme v případě potřeby připraveni obhájit před nezávislým soudem. Za tím si stojím. Budeme tak postupovat i nadále a proti případným lžím a nepravdám se budeme bránit kroky, které nám legislativa a naše stanovy umožňují,“ uvedl Král v dnešním prohlášení.

S odkazem na svou právnickou praxi zdůraznil, že ve sporu ještě nepadlo žádné pravomocné rozhodnutí a svaz se v zákonné lhůtě odvolá proti předběžnému opatření, které vydal ve středu Městský soud v Praze a zakázal tak hokejovému svazu zahájit nejvyšší juniorskou soutěž.

„Předběžnému opatření jsme bezodkladně vyhověli, a protože s ním nesouhlasíme, v zákonné lhůtě podáme odvolání. Je důležité zdůraznit, že předběžné opatření není v žádném případě rozhodnutím ve věci samé,“ uvedl Král s tím, že se svaz v termínu vyjádří k žalobě, kterou na něj kluby 10. července podaly. Podotkl, že žaloba nebyla do dnešního dne svazu doručena.

Zástupci Havířova, Přerova a Vsetína se na soud obrátili poté, co jejich týmy byly při reorganizaci juniorských soutěží vyřazeny z nejvyšší soutěže. V ní jsou pouze kluby se statusem akademie plus Olomouc a rakouský Salcburk.

Poté, co soud ve středu vydal předběžné opatření, rozhodl se hokejový svaz místo juniorské extraligy akademií uspořádat pohár, který ve čtvrtek odstartoval. Hraje se podle losu, jaký měla mít extraliga, a každé mužstvo čeká 36 zápasů.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat