Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Slavia nezvládla závěr utkání

19:47
PRAHA - Gólem v poslední vteřině zachránili remízu, v prodloužení pak hokejisté Třince udolali Slavii jediným proměněným samostatným nájezdem a po vítězství 3:2 doma bodovali podeváté za sebou.

Trenér Slavie Vladimír Růžička. foto: ČTK

Na poslední místo klesla Mladá Boleslav, která po domácí prohře 2:4 v přímém souboji vystřídala na dně tabulky České Budějovice.

Gólem v poslední vteřině zachránili remízu, v prodloužení pak hráči Třince udolali Slavii jediným proměněným samostatným nájezdem a po vítězství 3:2 doma bodovali podeváté za sebou.

Hokejisté Litvínova si po předchozí sérii šesti výher za sebou připsali na konto druhou porážku. Ve 24. kole nestačili v severočeském derby na Liberec a podlehli mu těsně 1:2, přestože ještě po dvou třetinách vedli. Vítězný gól vstřelil ve 49. minutě Václav Pletka.

Plzeň prohrála se Znojmem 3:4 po samostatných nájezdech, přestože ve ve vyrovnaném utkání Západočeši třikrát vedli. Hosté ale vždy vyrovnali a díky vítězství 2:1 v nájezdech si vezou na jih Moravy dva body. V dresu hostů se třemi kanadskými body blýskl zkušeny Karel Plášek.

Zlín nestačil v zápase s Pardubicemi 1:5 a ztratil až ve dvanáctém zápase domácí neporazitelnost v základní hrací době. Pardubice předvedly ve Zlíně velmi dobrý výkon, zatímco domácím barvám zápas vůbec nevyšel. Především zlínští obránci si vybrali svůj špatný den a hosté zápas zcela ovládli.

Výsledky:

RI Okna Zlín - Moeller Pardubice 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Köhler (Hamrlík, Galvas) - 3. Ondřej (Pucher), 12. Tvrdík (Pivko), 25. Cetkovský (Rákos, Radil), 34. Starý (Pucher), 44. Ondřej. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Diváci: 4164.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Kanko (Vosátko), 60. Peterek (Kanko, D. Květoň), rozhodující nájezd Balej - 34. D. Hruška (Červenka, V. Růžička ml.), 41.  Beránek (Vondrka, Svoboda). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 3622.

BK Mladá Boleslav - Mountfield České Budějovice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. R. Král (Benda), 57. R. Pšurný (P. Barinka, Rod) - 9. Kůrka, 34. Gulaš (Sičák, Toman), 43. Kotrla (L. Poživil), 46. Kůrka (Gulaš). Rozhodčí: Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4, navíc Gřegořek (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3970.

Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Lukeš (Reichel) - 46. Podkonický (Jiruš), 49. Pletka (Nedorost, Jiruš). Rozhodčí: Homola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5118.

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 3:4 po sam. náj. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Vampola (Důras, Šindel), 29. Kracík (Vampola), 50.  Vampola (M. Straka, Vlasák) - 22. Haman (Plášek), 42. Plášek (Erat), 59. Plášek (Erat), rozhodující nájezd Bičánek. Rozhodčí: Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 6011.