Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Slavie a Pardubice nezávahali

21:59
PRAHA - Hokejisté první Slavie a druhých Pardubic uspěli ve 48. kole O2 extraligy na hřištích soupeřů a připsali si shodně tři body. Mezi oběma týmy tak nadále zůstává dvoubodový rozdíl. Ke třetímu Litvínovu, jenž vyšel naprázdno, se výhrami za dva body přiblížily Karlovy Vary a pražská Sparta.

Na Spartě v zápase domácích s Budějovicemi plály emoce. foto: ČTK

V dresu Slavie opět exceloval Jaroslav Bednář, který k výhře 5:2 v Litvínově přispěl stejně jako David Hruška třemi body za dvě branky a asistenci. Nejproduktivnější hráč extraligy bodoval už ve dvaceti zápasech po sobě, čímž vyrovnal rekord nejvyšší soutěže, který drží jeho současný trenér Vladimír Růžička.

Pardubicím stačily k úspěchu v Mladé Boleslavi jen dvě branky. Přestože Moeller od páté minuty prohrával po gólu Tomáše Nouzy z trestného střílení, na konci deváté minuty už vedl 2:1 po trefách Jana Starého a Tomáše Zohorny. Od té chvíle se již na skóre nic nezměnilo.

Sparta, která se před reprezentační přestávkou trápila, porazila České Budějovice 3:2 v prodloužení. Pražané si sice vedení 2:0 z první třetiny přenesli až do závěru zápasu, ale v poslední pětiminutovce základní hrací doby dvakrát inkasovali. Radovat se tak definitivně mohli až po trefě Ondřeje Kratěny ze 63. minuty.

V přestřelce na ledě Liberce uspěla Plzeň poměrem 5:4. K důležité výhře Západočechů výrazně přispěl zkušený útočník Tomáš Vlasák, jenž vstřelil hattrick a sám dokonal obrat ze stavu 4:2 pro Bílé Tygry, který svítil na ukazateli skóre v čase 39:15 po gólu domácího Lukáše Pabišky. Vlasák snížil již za 14 sekund a v 54. a 57. minutě korunoval svůj velký večer.

Karlovy Vary se protrápily k výhře 3:2 v prodloužení nad Kladnem, když po dvou třetinách prohrávaly 1:2. Důležité body si připsal Zlín po těsné výhře 2:1 nad Třincem. Mizérii Znojma prohloubily v dalším moravském měření sil Vítkovice, které vyhrály 4:0.

VÝSLEDEK - 48. KOLO:
Litvínov - Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. J. Černý (Šlégr, Lukeš), 50. Kubinčák (Branda, Skuhrovec) - 4. Bednář (Sloboda, Sklenář), 7. Micka (D. Hruška, Bednář), 40. Bednář z tr. střílení, 57. D. Hruška (Žižka, Červenka), 60. D. Hruška. Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 6405.

BK Mladá Boleslav - Moeller Pardubice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Nouza z tr. střílení - 6. Starý (Koukal, Kolář I), 9. Zohorna. Rozhodčí: Polák, Hribik - Jelínek, Pavlovič. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 3620.

Sparta Praha - Mountfield České Budějovice 3:2 v prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Ton (Vykoukal), 14. Podlešák (Hromas), 62. Kratěna (Broš, D. Výborný) - 56. Veselý, 58. Kůrka (Huml, Veselý). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bejček, Pešek. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:1. Diváci: 5971.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. V. Nedorost (Pletka, R. Vrbata), 9. Žabka (Pabiška), 12. Kašpařík (V. Nedorost), 40. Pabiška (Jareš, Víšek) - 11. Straka (Vostřák, Vlasák), 30. Tomas (Kracík, Benák), 40. Vlasák (Smrek), 54. Vlasák (Vostřák, Straka), 57. Vlasák (Vostřák, Straka). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Energie Karlovy Vary - Geus Okna Kladno 3:2 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Dobroň, 43. Řezníček (Košťál, Kumstát), 63. Němec z tr. střílení - 6. Čurilla (Bělohlav), 39. Frolík (Hájek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc Diviš (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320.

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kvapil (M. Barinka), 37. Klimek (Kuboš), 47. Hubáček (Štefanka, Stehlík), 53. Krenželok (Klimek, Stehlík). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3912.

RI Okna Zlín - Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. Roman Vlach (Hamrlík), 49. Andrašovský (Míka) - 60. Polanský (Sekeráš, Peterek). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Galvas (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3866.