Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavii sťal nečekaný hrdina, Rehák ji dal první dva góly sezony

Sport

  22:06
OSTRAVA - Nečekaným hrdinou se v první semifinálové bitvě proti Slavii stal vítkovický hokejista Denis Rehák. Slovenský obránce, který celou sezonu čekal na gól, dnes k pádu pražského celku přispěl hned dvěma brankami.

Denis Rehák střílí gól do branky Roberta Slipčenka. foto: ČTK

"Nečekal jsem, že je dám v tak velkém utkání a hned dva. Kluci mi už v kabině gratulovali, že jsem to konečně protrhl," řekl novinářům Rehák. První Rehákův gól měl velkou cenu. Dělilo ho totiž jen 17 vteřin od zásahu, kterým Krenželok vyrovnal na 1:1. Vítkovice bleskově otočily stav z 0:1 na 2:1, přitom Rehákova rána nepatřila k nejprudším.

První bitvu hokejové války ovládly Vítkovice, Slavii smetly vysoko 7:2 - VÍCE ZDE!

"Sjel jsem si mezi kruhy, bekhendem to nahodil na bránu a byl překvapený, že to tam vůbec spadlo," usmál se Rehák. Vítkovice dnes góly střílely s velkou lehkostí. Jakoby se ukázal rozdíl mezi gólmany: Štěpánek zcela zastínil Slipčenka. "Nás Kuba zase podržel. Slipčenkovi tam napadaly smolné góly, těžko mluvit," nechtěl se Rehák pouštět do porovnávání kvalit obou gólmanů.

Výrazné vítězství Vítkovice nahnaly až v závěru. Slavia ho vypustila, ale do čtvrtého gólu ještě domácím zle zatápěla. "Ten zápas byl těžký. Slavia na nás vletěla, dala gól hned z první přesilovky. My jsme úvod trošku zaspali. Ale hodně důležité byly ty dva slepené góly," tvrdil Rehák.

Robert Slipčenko.

Vedle dvou slastných okamžiků zažil i opačné pocity. Před koncem druhé třetiny ho vyškolil Vondrka a dostal Slavii do hry po snížení na 2:3. "On byl v plné rychlosti, podklouzla mi tam noha. Mrzí mě to, že to bylo po mojí chybě, ale aspoň jsem si to vynahradil," dodal Rehák.

První zápas byl i velkým sólem pro třetí vítkovický útok. Trio Szturc, Štefanka, Krenželok bylo skoro u všeho, Slavii zápas znechutilo pěti brankami. "Paráda, byl to úplně jiný hokej než se Spartou. S ní se dohrávaly souboje, byla to spíše bitva a takový hokej mi nesedí. Dneska jsme hráli mnohem uvolněněji a útočněji," rozkryl centr Juraj Štefanka pozadí ofenzivního probuzení své řady.

Autor: