Slavii vítězné derby nenastartovalo, prohrála s Vítkovicemi

20:28
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic vydřeli v 18. kole extraligy výhru 2:1 nad Slavií. Svým osmým gólem v sezoně o ní ve 45. minutě rozhodl Jan Káňa. Domácí porazili pražský celek podruhé v sezoně stejným poměrem, jediný gól jim dal exvítkovický forvard Lukáš Krenželok.

Vítkovice - Slavia (zleva: Zleva Vladimír Růžička, Rudolf Huna a brankář Roman Málek) foto: ČTK

Vítkovický kapitán Jiří Burger odehrál 800. extraligový zápas. Úvodní nápor domácím Slavia zatrhla důslednou defenzívou. Jediné okénko se v ní objevilo ve čtvrté minutě, ale Tomas sám před gólmanem zaváhal.

Hosté se v úvodní desetiminutovce nepouštěli do velkých akcí. Pak jim však otrnulo a především důrazným napadáním si v útočném pásmu vybojovali tři gólové situace. Málek zmařil individuální výpad Endála a v 17. minutě hned dvě velké možnosti Tomicy a Jelínka.

Skóre se však pohnulo na druhé straně. Vítkovice zužitkovaly hned první přesilovku, když po závaru před brankou procedil puk za Kopřivu Svačina. Pohlednosti zápasu to však příliš nepomohlo, i dále to byla hlavně úporná hokejová bitva. Slavia potvrdila, že v jejích utkáních moc gólů nepadá. Ani šancí nebylo moc, hosté však v 33. minutě jednu z mála využili, když se pohotovým švihem trefil exvítkovický útočník Krenželok.

Domácí se okamžitě mohli vrátit do vedení. Svačinu o 44 sekund později ve vyložené příležitosti složil Roth, ale z trestného střílení Kopřivu nepřekonal. Vítkovice šly za výhrou v závěru s větším odhodláním. Třetí část byla pod jejich taktovkou a vedení na domácí stranu strhl Káňa, který využil chvilkové nepozornosti slávistické obrany a po Burgrově pasu z rohu kluziště bekhendem skóroval.

Pražanům už se v závěru vyrovnat nepodařilo a i podruhé v sezoně Vítkovicím podlehli 1:2.

Výsledky 18. kola hokejové extraligy

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Svačina (Huna), 45. Káňa (Burger, Tomas) - 33. Krenželok (Žižka).

Rozhodčí: Konc, Ország (oba SR) - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4206.

Zlín - Mladá Boleslav 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Leška z tr. střílení, 44. T. Sýkora (Rachůnek) - 7.  Vrbata, 56. Marušák (Vrbata, Macháček), 63. Divíšek.

Rozhodčí: Hrubý, Minář - Dřínovský, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3721.

České Budějovice -  Kladno 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Snopek, Pletka), 27. Vydarený (Novák, Mikeska), 34. Langhammer (Šimánek), 39. Gulaš (L. Květoň), 43. Pletka (Martynek, Ptáček), 54. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 59. Šimánek (R.  Pšurný, Mikeska) - 20. Hovorka (Stieler, Eberle).

Rozhodčí: Mikula, Šír - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 7:3, navíc Snopek 10 min. - S. Treille 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4041.

Litvínov - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora (Jan Kovář), 40. P. Sýkora (Straka, Vlasák), 41. Lammers (Modrý).

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Diváci: 4239.

Bílí Tygři Liberec - Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 29. Výtisk (Klimenta, Vak), 43. Ondřej (Plodek, Víšek), 55. Kudrna (Podkonický, Čakajík), 60. Čakajík - 50. Radil (Buchtele).

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 4582.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Adamský (Peterek), 52. V. Polák (Peterek), 53. Varaďa (Bonk, Lojek).

Rozhodčí: Husička, Hradil - Charvát, Bádal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3610.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Nosek (Kumstát, Skuhravý), 20. Hruška (Gřegořek), 33. Hřebejk, 48. Sailer (Gřegořek) - 11. Malec (Huml).

Rozhodčí: Turčan, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:0. Diváci: 3108.