Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slováci kopou kolem sebe. Že do nás Češi šijí? Ať se starají o sebe, říká trenér

Sport

  6:00
PETROHRAD/PRAHA - Po prvním zápase MS s Maďarskem, který Slováci vyhráli 4:1, se experti České televize Marek Sýkora a David Pospíšil pustili do slovenských hokejistů, protože jejich hra byla matná. To si však nenechal líbit trenér Slováků Zdeno Cíger, který komentátorům vzkázal, ať se starají o sebe. Po úterním překvapivém debaklu s Němci (1:5) se však slova českých komentátorů potvrdila a uznal to i sám Cíger.

Slovenský trenér Zdeno Cíger je na české komentátory pořádně naštvaný. foto: sme.sk

Slováci po vydařeném startu selhali. Od Němců utrpěli na MS debakl 1:5

Po výborném startu Čechů i Slováků do šampionátu (Češi vyhráli tři duely, Slováci dva) nebylo příliš pravděpodobné, že by se Češi se Slováky utkali ve čtvrtfinále.

Po úterní potupné porážce Slováků 1:5 od Němců se však vzájemné klání obou týmů v play off přiblížilo. A mezi Čechy a Slováky to pořádně začíná vřít.

Může za to kritika komentátorů ČT v Moskvě Marka Sýkory a Davida Pospíšila, kteří i přes výhru 4:1 nad Maďary výkon Slováků zkritizovali.

„Byl to opravdu špatný výkon Slováků, a to jsem ve svém hodnocení ještě hodný,“ uvedl někdejší český reprezentant Pospíšil.

Marek Sýkora.

„Velké slovenské trápení, moc se na to nedalo dívat. V závěrečné třetině to vypadalo, jako by se Slováci už viděli na cestě ze zimáku,“ byl ještě kritičtější bývalý úspěšný kouč Marek Sýkora.

Když se jejich reakce dostala k Cígerovi, slovenský kouč běsnil. „Češi mě nezajímají! Vždy se někdo takový najde. Kritika je dobrá, ale někteří do toho zbytečně vrtají. Ať se starají o sebe!“ vzkázal komentátorům z Petrohradu.

Čeští komentátoři však měli v lecčems pravdu. A po debaklu od Němců to musel uznat i sám Cíger.

„Ve všech činnostech jsme byli horší. Ani jeden náš hráč nebyl schopný něco vymyslet. Asi jsme nebyli správně namotivovaní,“ zlobil se po zápase 46letý trenér.

Libor Hudáček se snaží překonat německého gólmana Tima Pielmeiera.
Patrik Lušňák slaví gól do sítě Cristobala Hueta

„Neumíme hrát v každém utkání naplno. Němci hráli jako o život. Proti Bělorusům přijdou změny,“ dodal Cíger.

Podobně útočný do vlastních řad byl i obránce Andrej Sekera, který si stěžoval na velmi slabé nasazení celého týmu.

„Všichni si musíme uvědomit, že na mezinárodním turnaji je potřeba v každé chvíli na ledě nechat duši. Dnes jsme to zvládli pouze jednu třetinu, pak už hrálo jen jedno mužstvo,“ přiznala největší hvězda slovenského výběru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat