Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Sparta vzdává opět hold členům záchranného systému a české armády

Speciální dres hokejistů Sparty na domácí zápasy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální dres hokejistů Sparty na domácí zápasy. | foto: hcsparta.cz

PRAHA Ojedinělý a tradiční projekt na české sportovní scéně je po roce opět tady. Sparta na začátku února věnuje dva zápasy členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armády České republiky (AČR) v rámci již desátého ročníku Sparta vzdává hold. Představí během něj nové speciální dresy a bohatý doprovodný program.

Jubilejní ročník bude mít podtitul „Pocta hrdinům“ a vyvrcholí dvěma zápasy v domácí O2areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělní utkání s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. 

Právě v tento zápas oblečou hokejisté Sparty speciální dresy, tentokrát úplně bez reklam.

Na dresu se objeví jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků.

Hrané dresy se poté budou opět dražit v aukci. Její výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů a společně poputují na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

„V aktuálním jubilejním desátém ročníku chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život,“ říká předseda představenstva HC Sparta Praha Petr Bříza, který stál v roce 2009 u vzniku tohoto ojedinělého projektu.

V minulosti již speciální dresy připomínaly policejní, hasičské a záchranářské uniformy, hráči byli odění také do vojenských maskáčů. Oba zápasy v únoru navštíví dohromady více než 12 tisíc členů IZS a AČR. 

Část výtěžků ze vstupného poputuje poprvé na výše zmíněné nadace. Na oba zápasy bude před O2 arenou připravena technika složek IZS a AČR, kterou si mohou fanoušci ještě před utkáním prohlédnout.

Před nedělním zápasem se navíc mohou malí sparťané těšit na speciální program v Galerii Harfa v rámci projektu Vyrůstej se Spartou a částečně si vyzkoušet práci hasičů, záchranářů, policistů či vojáků. 

Samozřejmostí je také hokejový turnaj všech složek během přestávek obou utkání.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!