Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Sport

Jágr opět v bruslích! Představí se na sparťanských oslavách v Holešovicích

Jaromír Jágr, hrající majitel hokejových Rytířů Kladno foto: Petr Bílek, MF DNES

Už 9. prosince odehrají legendy sparťanského hokeje speciální duel proti výběru česko-slovenských hvězd ve Sportovní hale v Holešovicích. Oslavy 120letého výročí klubu zpestří účast Jaromíra Jágra, jehož jméno organizátoři oznámili jako poslední na úterním zápase Sparty s Litvínovem.
  20:46

„Sparta je největší klub v České republice a na jeho oslavách by tak neměl chybět nejlepší hráč naší historie,“ uvedl generální ředitel Sparty Petr Vosmík.

Jágr zatím v aktuální sezoně dres kladenských Rytířů neoblékl, kariéru však ještě oficiálně neukončil. Na začátku října vtipkoval, že by si mohl zahrát za pražskou Slavii, nakonec se ukáže na speciální akci městského rivala.

„O Jágrově účasti jsme s Kladnem jednali dlouho a máme velkou radost, že to takhle dopadlo. Snad se Jarda do té doby nezraní,“ dodal s úsměvem marketingový manažer David Dinda.

Jágr se představí v bílé sadě výročních dresů spolu s dalšími legendami česko-slovenského hokeje. Po jeho boku nastoupí ještě třeba František Musil, Andrej Sekera, Martin Hanzal, Radim Vrbata nebo Petr Čajánek.

„Dresy jsou krásné, čisté. Nevěřil bych, že někdy v kariéře obléknu dres se sparťanským logem. Bude to speciální zápas,“ těší se brankář česko-slovenského výběru Ondřej Pavelec.

Ondřej Pavelec bude krýt branku česko-slovenských legend.

Sparťané navléknou černé dresy se zlatým logem znázorňující 120. výročí klubu. „Kromě více než padesátky hráčů, kteří nastoupí k exhibičnímu zápasu, dorazí další padesátka sparťanských mistrů, se kterými se fanoušci setkají před zápasem na společné autogramiádě. Pouze pro tuto příležitost vytváříme malé klubové muzeum plné hokejových artefaktů,“ prozradil Dinda.

Návrat legend

Sparta ke 120. výročí vzniku klubu pořádá exhibici, které se zúčastní její bývalé hvězdy. Jiří Hrdina, Richard Žemlička nebo David Výborný nastoupí 9. prosince proti výběru československých reprezentantů s Ondřejem Pavelcem, Petrem Čajánkem či Radimem Vrbatou. Utkání se hraje ve Sportovní hale Fortuna v Holešovicích od 18.00, program zahajuje autogramiáda od 16 hodin.
Vstupenky zde:
https://www.ticketportal.cz/event/Navrat-legend

Na „domácí“ straně se objeví třeba Michal Neuvirth, Leo Gudas, Jiří Vykoukal, Jiří Hrdina, Richard Žemlička nebo David Výborný.

Organizátoři evidují o akci už nyní velký zájem, celé spodní patro Sportovní haly Fortuna je zaplněné. „Bude to velký hokejový svátek. Znovu se potkáme s hráči, se kterými jsme tady vyhrávali tituly. S mnoha z nich jsme se od té doby neviděli. A zahrát si znovu před zaplněnou halou, to jsem myslel, že už nezažijeme,“ těší se Petr Ton, nejlepší střelec v historii Sparty a zároveň výkonný ředitel pražského klubu.

Po delší době tak ožije aréna, ve které pražský klub slavil své poslední tituly v letech 2006 a 2007. Oslavy se druhý den přesunou do modernější O2 arény, kde Sparta odehraje extraligové utkání proti Českým Budějovicím.

Kromě toho Sparta chystá ještě další speciální akce. Ve středu 6. prosince zorganizuje výroční jízdu sparťanskou tramvají, kde se fanoušci potkají s hráči „A-týmu“ a bývalými mistry světa, pro partnery připraví večeři na Staroměstské radnici, chystá také speciální gin.

Soupiska výběru Sparty:

Brankáři: Tomáš Duba, Michal Neuvirth, Petr Přikryl
Obránci: Marek Černošek, Leo Gudas, Stanislav Hajdušek, Jan Hanzlík, Jaroslav Nedvěd, Karel Pilař, František Ptáček, Jan Srdínko, Jiří Vykoukal
Útočníci: Michal Broš, Jiří Doležal, Jaroslav Hlinka, Martin Hosták, Jiří Hrdina, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, Patrik Martinec, Tomáš Netík, Daniel Přibyl, Michal Sivek, Petr Ton, David Volek, David Výborný, Jiří Zelenka, Richard Žemlička

Trenéři: František Výborný, Jan „Gusta“ Havel

Soupiska česko-slovenských hvězd:

Brankáři: Ondřej Pavelec, Tomáš Rolinek, Dušan Salfický
Obránci: Petr Čáslava, Miloš Holaň, Milan Jurčina, Rostislav Klesla, Tomáš Mojžíš, František Musil, Ondřej Němec, Filip Novák, Libor Procházka, Andrej Sekera
Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Čajánek, Martin Hanzal, Zbyněk Irgl, Jaromír Jágr, Jakub Koreis, Aleš Kotalík, Evžen Musil, Václav Nedorost, Jiří Novotný, Petr Průcha, Radek Ťoupal, Oldřich Válek, Tomáš Vlasák, Radim Vrbata

Trenéři: Martin Procházka, Martin Ručinský, Jaroslav Špaček

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...