3. května 2010 17:04, aktualizováno  17:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Spokojený Jágr potvrdil, že v Omsku prodloužil o rok smlouvu

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Slavný český hokejový útočník Jaromír Jágr dnes po příletu z Ruska potvrdil, že bude pokračovat v dresu týmu KHL Avangard Omsk také v příští sezoně. "Jsme v Omsku spokojený," vysvětlil hlavní důvod prodloužení kontraktu Jágr na letišti v Ruzyni, přestože jej mocně lanařily kluby z NHL.

Hvězdná osmašedesátka zůstane v sibiřském klubu i v nadcházející sezonu. Podle informací LN měl podepsat smlouvu v Omsku již dříve, oficiálně dohodu potvrdil ale až dnes po příletu z Ruska.

Rozhovor s Jaromírem Jágrem po příletu do Česka čtěte v úterním vydání deníku

"Nechci se opakovat, ale líbí se mi tam, co se týká lidí, města i hokejového zázemí. To je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Zvykl jsem si tam, jak na město, tak na tým. To bylo nejdůležitější," uvedl nejproduktivnější Evropan v historii NHL. "Že se člověk musí někde uskromnit, to se nedá nic dělat," připomněl útočník Omsku snížení svého platu.

Jágr se následně připojí k národnímu týmu, s nímž jej jako hlavní hvězdu a lídra čeká v neděli úvodní zápas na světovém šampionátu v Německu. Osmatřicetiletý útočník se rozhodl v Omsku prodloužit smlouvu přestože se v posledních týdnech hojně spekulovalo o jeho návratu do NHL.

"Musíme si počkat zase až na příští rok. Bude mi 39 let, nevěřím tomu, že bude tolik mužstev, která mě budou chtít mít v týmu. Musíme být realisti," řekl na téma zámořská soutěž Jágr.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.