1. října 2015 17:02 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Policie stíhá představitele klubů v Havlíčkově Brodě za zneužití dotací

Hokejisté Havlíčkova Brodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Havlíčkova Brodu. | foto: hstrebic.cz

HAVLÍČKŮV BROD/PRAHA Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou havlíčkobrodských hokejových klubů a pěti jejich představitelů kvůli dotačnímu podvodu a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Kluby údajně tři roky neoprávněně používaly část poskytnutých dotací a v rozporu s danými pravidly použily více než tři a půl milionu korun.

„Neoprávněné využívání dotačních prostředků zjistilo město jako poskytovatel dotace při auditu,“ řekl ČTK radní Ivan Kuželka (Broďáci).

Podle uzavřené smlouvy měly hokejové kluby HC Rebel Havlíčkův Brod a BK Havlíčkův Brod dotaci, kterou jim poskytlo město, využít výhradně na činnost související s mládežnickými družstvy.

BK Havlíčkův Brod ale využil v letech 2011 a 2013 dotace na financování trenérských služeb pro profesionální A-tým HC Rebel Havlíčkův Brod.

„Klub se snažil uvedené skutečnosti zakrýt účelovým pojmenováním některých položek tak, aby účetní položky navozovaly zdání souvislosti s činností mládežnických družstev, ačkoli tomu tak ve skutečnosti nebylo,“ uvedl kriminalista Petr Janata.

Policie případ stále vyšetřuje. V případě prokázání viny hrozí podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové fyzickým osobám trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Právnické osoby mohou být mimo jiné postiženy zrušením, propadnutí majetku nebo zákazem činnosti.

ČTK, Lidovky.cz