Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 22 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Policie stíhá představitele klubů v Havlíčkově Brodě za zneužití dotací

Hokejisté Havlíčkova Brodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Havlíčkova Brodu. | foto: hstrebic.cz

HAVLÍČKŮV BROD/PRAHA Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou havlíčkobrodských hokejových klubů a pěti jejich představitelů kvůli dotačnímu podvodu a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Kluby údajně tři roky neoprávněně používaly část poskytnutých dotací a v rozporu s danými pravidly použily více než tři a půl milionu korun.

„Neoprávněné využívání dotačních prostředků zjistilo město jako poskytovatel dotace při auditu,“ řekl ČTK radní Ivan Kuželka (Broďáci).

Podle uzavřené smlouvy měly hokejové kluby HC Rebel Havlíčkův Brod a BK Havlíčkův Brod dotaci, kterou jim poskytlo město, využít výhradně na činnost související s mládežnickými družstvy.

BK Havlíčkův Brod ale využil v letech 2011 a 2013 dotace na financování trenérských služeb pro profesionální A-tým HC Rebel Havlíčkův Brod.

„Klub se snažil uvedené skutečnosti zakrýt účelovým pojmenováním některých položek tak, aby účetní položky navozovaly zdání souvislosti s činností mládežnických družstev, ačkoli tomu tak ve skutečnosti nebylo,“ uvedl kriminalista Petr Janata.

Policie případ stále vyšetřuje. V případě prokázání viny hrozí podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové fyzickým osobám trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Právnické osoby mohou být mimo jiné postiženy zrušením, propadnutí majetku nebo zákazem činnosti.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...