Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spory s Růžičkou? Neměl by být problém, ujišťuje Hudler

Sport

  14:07
PRAHA - V Calgary měl hokejový útočník Jiří Hudler letos povedenou sezonu, chválili ho zámořští experti, jeho výkony zaujaly i fanoušky v Česku. Bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik ho přesto opomenul v nominaci na olympijské hry v Soči, což vyvolalo velkou nevoli veřejnosti. "Mrzelo mě to," přiznal Hudler.

Jiří Hudler na tréninku české reprezentace foto: ČTK

Nyní má 30letý útočník novou motivaci, Hadamczikův nástupce Vladimír Růžička si ho vybral na mistrovství světa v Minsku. Hudler bez váhání kývl a byl prvním hráčem z NHL, který účast potvrdil. "Ale spravit si chuť po Soči nebylo hlavní motivací, nedostali jsme se do play-off, tak jsem si prostě prodloužil sezonu."

Na včerejším reprezentačním srazu působil Hudler uvolněně, před halou v Letňanech si zahrál fotbálek s Jakubem Klepišem, některé další spoluhráče teprve poznával. "Znám je jenom z televize, ale seznámím se rychle. Řeknu: Ahoj, já jsem Jirka. Zase nejsem tak starej, aby mi ti mladí vykali, ne?" usmíval se.

Český národní tým na tréninku v Letňanech.

S trenérem Růžičkou se malý šikula potkal poprvé od roku 2010. Hudler, který tehdy hrál za Dynamo Moskva, se nedostal na olympiádu ve Vancouveru a pak odmítl jet na mistrovství světa do Německa, kde Češi senzačně vybojovali zlato. Psalo se, že měl s koučem spory.

Takže nyní už je všechno zapomenuto? "Jo, to je. Já jsem to nepsal," odpověděl Hudler. "Vláďa měl vždycky s nároďákem úspěchy. Je to česká hokejová legenda. U hráčů i u fanoušků má respekt, takže by to mělo být dobrý."

Hudler věří, že zažije v Minsku úspěšný turnaj, bude to teprve jeho třetí mistrovstí světa. V roce 2003 debutoval ve Finsku jako 19letý mladík, pak reprezentoval až loni, kde patřil k nejlepším hráčům. Vítěz Stanley Cupu na medaili s národním týmem čeká.

Na Švédských hrách bude v elitní formaci s hvězdným Jaromírem Jágrem a Tomášem Rolinkem. "Nebudu si nic vymýšlet. Zařídím se podle toho, co řekne Růža," prohlásil Hudler. Od 13. dubna nehrál zápas, přesto by měl být velko posilou. Ovšem sám to odmmítá: "S očekáváním fanoušků počítám, ale nedávám si na sebe nějaký tlak. Budu hrát naplno a doufám, že to bude dobrý."

Hudler uvedl, že přijme jakoukoliv roli v týmu. Třeba se mu osud za jeho skromnost odmění vytouženou medaili. "Těším se a doufám, že uděláme úspěch. Každý, kdo tam jede, chce zlato!"

Autor:

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...