25. prosince 2012 10:50 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Štědrý den na hokeji? V Praze přišlo na KHL 4 tisíce fanoušků

Fanoušci Lva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Lva. | foto: ČTK

PRAHA Kontinenrální hokejová liga neměla volno ani na Štědrý den. Lev Praha hostil Kazaň, které podlehla 0:2. Na utkání i během svátků doraziy čtyři tisíce fanoušků.

Mohli doma pomáhat s přípravou štědrovečerní večeře, balit dárky a při sledování televize čekat na Ježíška. Jenže v KHL naděluje Děda Mráz až na Nový rok, pondělní Štědrý den tak byl běžný pracovní den. A tak hokejisté Lva museli nazout brusle, obléct výstroj, dresy a hodinu po poledni vyjeli k utkání proti ruské Kazani.

Pro útočníky pražského klubu Luboše Bartečka a Juraje Mikúše už to byla druhá taková zkušenost za sebou - Lev totiž na Štědrý den hrál už při působení ve slovenském Popradu.

"Dokonce jsem zapomněl, že jsou Vánoce, byl to pro mě další zápas. Budu to řešit až teď," řekl Bartečko po utkání. Podobně hovořil i hvězdný útočník Jakub Voráček: "V tom kolotoči zápasů to ani nevnímám, možná venku. Ale když jsem přišel na zimák, tak jsem se soustředil na zápas. Škoda, že jsme nevyhráli."

Kazaň na Štědrý den vyhrála v Praze, Lev přehrála 2:0

Domácí tým přišlo podpořit přes čtyři tisíce diváků, podobně jako loni v Popradu. "Mám volno a nebaví mě se dívat na pohádky," sdělil jeden, proč o Vánocích vyrazil na hokej místo lenošení. "Ale obecenstvo se mi zdá takové tiché," dodal o první přestávce starší muž s pivem v ruce.

Atmosféra v hledišti opravdu byla spíš vánočně klidná. Hluk zprvu dělali jen fanoušci v kotli a hlouček členů fanklubu z Berouna posilněných alkoholem.

V hledišti byly rodiny s dětmi, dorazilo také hodně Rusů. 

Diváky zmrazila nepovedená první třetina, až při závěrečném snažení hráče Lva Praha povzbuzovali i lidé mimo sektor skalních fanoušků.

"Je fakt pěkné, že si sem diváci našli cestu i o Vánocích. Pro nás je to velké plus, když je vidíme v hledišti," pochválil Bartečko. "Chtěl bych jim také poděkovat, že přišli na Štědrý den. Čtyři a půl tisíce lidí mě překvapilo, čekal jsem tak tisícovku," usmál se Voráček.

Na vánoční tradice se v holešovické aréně moc nehledělo. U stánků s občerstvení se stály fronty, lidé netoužili vidět zlaté prasátko, a tak si vychutnávali klobásy. Na televizní kostce nad ledem bavily diváky vánoční klipy s vybranými domácími hráči, z reproduktorů zněly koledy.

"Tím, že jsou ty Vánoce, tak jsou lidi trochu mrtví," postěžovala si mladá fanynka Nikola v dresu Lva. "Je to třetí zápas ve čtyřech dnech, takže máme unavené hlasivky," doplnila ji blonďatá kamarádka stejného jména se santovskou čepicí na hlavě.

Obě dívky chodí na domácí zápasy Lva Praha v KHL pravidelně, neváhaly proto jít i na Štědrý den. "Pro nás je hokej hrozně důležitý. Pohádky dávají pořád stejný, tak proč sedět doma?" zeptala se Nikola - bruneta. "Navíc je to brzo odpoledne, takže večeři stihneme," dodala Nikola s plavými vlasy.

Michael Bereň, vrb

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.