5. května 2011 19:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Stejné číslo dresu jako Jágr? Náhoda, tvrdí Jurčina

Milan Jurčina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Jurčina. | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Hned dvě čísla 68 se budou v pátek prohánět po bratislavském ledě na hokejovém mistrovství světa.´Vedle Jaromíra Jágra, který toto číslo proslavil, nastupuje se stejnými číslicemi na dresu i obránce slovenské reprezentace Milan Jurčina.

"Osmašedesátku mi dali, když jsem přišel do NHL. Říkal jsem, ať mi dají nějaký dres, který mají a ve skladu měli tenhle. Našili mi tam jméno a už mi zůstala," vysvětlil Jurčina, proč nastupuje s číslem, které má v Česku vyhrazeno Jágr.

"Nezakládám si na tom, co mám na zádech. Hlavní je, aby mi to šlo," podotkl sedmadvacetiletý bek, který do kanadsko-americké soutěže poprvé pronikl v roce 2005. Nyní však v NHL nastupuje za New York Islanders s číslem 23. "Nemá to nic společného s tím, že bych chtěl někoho dráždit, nebo se někomu podobat. To určitě ne," podotkl. Jurčina už s osmašedesátkou několikrát nastoupil i proti Jágrovi, na olympiádách v Turíně a ve Vancouveru.

"Nikdy jsme o tom ale nemluvili," uvedl ve čtvrtek. Před lety přitom tvrdil, že v Turíně Jágrovi historii, jak k jeho číslu přišel, vysvětloval. V pátek, kdy se oba celky utkají na šampionátu v Bratislavě, o tom zcela jistě mluvit nebudou. Jurčina má ale před českou hvězdou velký respekt. "Je hodně silný. Má na zádech pověšené dva hráče a jezdí tam, jako by za ním nebyli," uvedl Jurčina.

ČTK