Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Stock podpoří hokejovou Plzeň, impulzem je aféra s odečty bodů

Mladá Boleslav - Plzeň (zleva: Martin Straka, Jaroslav Modrý) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Boleslav - Plzeň (zleva: Martin Straka, Jaroslav Modrý) | foto: ČTK

PLZEŇ Po sedmi letech se stala opět významným sponzorem plzeňského extraligového hokeje místní firma Stock, největší český výrobce lihovin. Hlavním motivem byl podle vedení likérky fakt, že klub přišel o 19 bodů kvůli špatným registracím a údajnému neoprávněnému startu gólmana Petra Přikryla a obránce Tomáše Frola.

Podle jednatele klubu Emila Kristka už je v této těžké době, kdy se klub propadl ze šestého na dvanácté místo tabulky, připravena k podpisu další smlouva s firmou, která dříve také HC Plzeň 1929 podporovala. "Dnešní podpis partnerské smlouvy je důkazem, že hokej v Plzni neztratil nic ze své přitažlivosti po stránce obchodní i sportovní," řekl mluvčí klubu Jiří Světlík.

HC Plzeň 1929 komunikovala se Stockem téměř dva roky, od doby, kdy současný kapitán a generální manažer Martin Straka vložil do klubu vlastní peníze a zachránil ho před hrozícím krachem. Šéf likérky Petr Pavlík podle dnešního vyjádření telefonoval Kristkovi minulý pátek s tím, že Stock chce klubu pomoci. "Mrzelo to jak fanoušky, tak nás. Řekl jsem mu, že je třeba diskuzi o podpoře klubu urychlit," dodal.

Podle Pavlíka je po desetiletí český hokej na světové špičce a vysoká je také úroveň lidí, kteří se okolo něj pohybují. Hokej je podle něj navíc oproštěn od skandálů. "Klub se teď může uklidnit, protože už budou přicházet jen dobré zprávy," dodal. Podle marketingového ředitele Stocku Tomáše Tarcaly chce firma tímto krokem také zviditelnit svoje nové produkty jako jsou Fernet Stock Exklusive, což je klasický fernet "stařený ve whiskových sudech" a exportní produkt Stock Vodka Prestige, která už se prodává v 11 zemích.

"Letos jsme uvedli na trh devět novinek, loni žádnou. Zejména díky inovacím letos roste náš podíl na trhu. Také proto se nám otevřel prostor pro sponzoring," dodal Pavlík. Výši sumy, kterou Stock podpořil plzeňský hokej, ani jedna ze stran nezveřejnila. "Smlouva platí do 30. dubna 2011 a na příští sezonu smlouvu připravíme lépe," dodal Kristek. Pro další období počítá klub s likérkou jako s dlouhodobým sponzorem.

"Kauza s odebráním bodů klub posílí než oslabí," řekl Kristek. Hokejisté se podle Straky v šatně více burcují. "Všichni chtějí bojovat. Trenér nám říká, že náš další cíl je dostat se do play off a abychom už ty problémy hodili za hlavu," uvedl Straka. Z následujících 13 zápasů navíc nyní klub čeká hned deset na ledě soupeře. Podle Straky bude mít určitě podpis smlouvy vliv na fanoušky, kteří podobně jako dosavadní sponzoři o hokej neztrácejí zájem.

"Naopak nám nabídli, že by přispěli na zaplacení pokuty," dodal. Klub v pondělí podá kvůli odebrání bodů odvolání k Asociaci profesionálních klubů. Straka chápe Stock jako velmi silné jméno a s nadsázkou uvedl, že "kluci včetně kanadských posil jedou na zelenou (Božkov Peprmint)". "Díky Stocku klub okamžitě roste jinam," dodal Kristek.

Na hokej v Plzni by nyní podle Straky mělo chodit ještě více diváků, protože velmi úspěšní fotbalisté skončili. HC Plzeň 1929 schází v tuto chvíli deset bodů k tomu, aby se dostali do předkola play off.

Tipsport extraliga - 52. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Bílí Tygři Liberec 52 30 0 0 15 179:131 102
2. HC Oceláři Třinec 52 27 0 0 17 163:125 93
3. HC Sparta Praha 52 21 0 0 16 174:145 92
4. BK Mladá Boleslav 52 22 0 0 14 155:124 92
5. HC Škoda Plzeň 52 27 0 0 16 162:142 92
6. HC Kometa Brno 52 21 0 0 20 143:156 79
Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...