Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Sýkora potvrdil střeleckou formu

9:15
NEW YORK - Hokejista Petr Sýkora potvrdil v pátečním utkání NHL střeleckou formu a svým 21. gólem v sezoně se podílel na vítězství Pittsburghu 4:1 nad Columbusem. Český útočník zvyšoval v 29. minutě vedení Penguins na 2:0 a připsal si čtvrtou trefu z posledních šesti utkání.

Tučňáci slaví svůj gól. foto: ČTK

Penguins vs Blue Jackets

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL si upevnil Patrik Eliáš, který dvěma přihrávkami přispěl k vítězství New Jersey Devils 5:1 na ledě Atlanty. Eliáš v 52 zápasech nasbíral už 59 bodů za 22 gólů a 37 asistencí.

Trashers vs. Devils

Debakl utrpěli hokejisté New Yorku Rangers, kteří prohráli v Dallasu 2:10. Vysoké vítězství domácích se zrodilo především v třetí třetině, kterou vyhráli 6:0. Pro Stars je to největší kanonáda od přestěhování klubu v roce 1993 z Minnesoty, historický rekord celé organizace se píše k 11. listopadu 1981, kdy Minnesota North Stars rozstříleli Winnipeg 15:2.