Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Sýkora přispěl gólem k první výhře Pittsburghu

7:49
Hokejisté Pittsburghu zahájili vítězně letošní play off zámořské NHL, když v prvním zápase porazili Ottawu 4:0 a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Jedním gólem se na výhře Penguins podílel český útočník Petr Sýkora, který v 13. minutě zvyšoval vedení na 2:0.

Petr Sýkora se raduje z gólu foto: AFP

Dvakrát se v utkání trefil jednačtyřicetiletý veterán Gary Roberts, hlavní hvězdou zápasu byl ale vyhlášen brankář Marc-Andre Fleury, který zlikvidoval 26 střel a poprvé v kariéře vychytal v play off čisté konto. Tučňákům se tak povedlo do série s Ottawou vstoupit mnohem lépe než před rokem, kdy se stejným soupeřem prohráli zahajovací zápas 3:6 a nakonec ztratili celou sérii 1:4 na zápasy.

Rangers vs Devils (video)

Mnohem lépe než před dvěma lety načali sérii s New Jersey také hokejisté New Yorku Rangers, kteří zvítězili na ledě soupeře 4:1. Hlavním strůjcem úspěchu Rangers, kteří v roce 2006 podlehli Ďáblům 0:4 na zápasy, byl bývalý útočník soupeře Scott Gomez, který přihrál na tři góly.

Penguins vs. Senators (video)

Až v prodloužení se rozhodlo o vítězi prvního zápasu mezi Minnesotou a Coloradem. Z výhry 3:2 se nakonec radovali hostující Avalanche, rozhodující gól vstřelil v 12. minutě nastaveného času Joe Sakic.

Výsledky - 1. kolo play off:
Východní konference - 1. zápasy:
Pittsburgh - Ottawa 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 59. Roberts, 13. Sýkora, 54. Malkin. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.132. Stav série 1:0.

New Jersey - New York Rangers 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 35. Martin (Eliáš) - 22. Shanahan, 48. Callahan, 58. Avery, 60. Dawes. Střely na branku: 27:28. Diváci: 17.625. Stav série 0:1.

Západní konference - 1. zápasy:
Minnesota - Colorado 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 44. M. Koivu, 47. Fedoruk - 22. Sauer, 34. R. Smyth, 72. Sakic. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.352. Stav série 0:1.

San Jose - Calgary 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 7. a 60. Clowe - 3. a 37. Yelle, 6. Phaneuf. Střely na branku: 39:23. Diváci: 17.496. Stav série 0:1.